Užfiksuotas keistas šviesos kamuolys. Ne kamuolinis žaibas. Mokslininkai apšalę (Foto, Video)  ()

Kanados poros užfiksuotas neįprastas šviesos reiškinys sukėlė karštas diskusijas internete ir patraukė mokslininkų dėmesį.



© Ekrano kopija | https://x.com/ZT_Followers/status/1941688412991521152/video/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vaizdo įraše matyti virš žemės kybantis melsvai baltas šviesos kamuolys. Ar tai kamuolinis žaibas? Dėl vaizdo įrašo kilo daug teorijų.

Edas ir Melinda Pardy iš Albertos, Kanados, po perkūnijos užfiksavo kažką panašaus į mokslinės fantastikos filmo sceną – keistą melsvai baltą šviesos kamuolį, kybantį virš žemės praėjus akimirkai po to, kai į vietovę trenkė žaibas. Vaizdo įrašas, kuris greitai išplito, sukėlė karštas diskusijas apie šį reiškinį.

[Lenkija+Kuponai] Mažiausios kainos istorijoje! 4in1 rinkinukai automobiliui, siurbliai, kelioniniai kavos aparatai ir kt. (Video)
2799

„Ranvee Clearance Sale“

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „POPDEER PD-E Pro“ - 4in1 daugiafunkcis rinkinukas automobiliui

2) „Proscenic P11 Ultra“ - 400W belaidis dulkių siurblys

3) „HiBREW H4B“ - 3in1 nešiojamas ir įkraunamas kavos aparatas

Išsamiau

„Kai žaibas tarsi išnyko, šviesos kamuolys tapo didesnis, intensyvesnis, labai ryškus“, – sakė Edas.

Pasak poros, objektas buvo matomas maždaug minutę, o tada dingo be pėdsakų. Pora sugebėjo įrašyti apie 20 sekundžių. Pasak Edo ir Melindos Pardy, šviečiantis rutulys atrodė esantis metro ar dviejų skersmens.

Interneto vartotojai konkuruoja tarpusavyje interpretuodami jį – nuo oro anomalijų iki elektros linijų sutrikimų,  NSO  ir  dirbtinio intelekto manipuliavimo.

 

Nors teorijų gausu, įrašo autoriai įtaria, kad tai galėjo būti kamuolinis žaibas – retas ir vis dar nepaaiškinamas atmosferos reiškinys. Šis reiškinys buvo aprašytas dar viduramžiais, tačiau paprastai buvo laikomas labiau legenda nei faktu. Laikui bėgant, vėlesni stebėtojų pranešimai patraukė mokslininkų dėmesį, kurie rimtai susidomėjo šia tema. Tačiau tyrėjai vis dar nesupranta mechanizmų, atsakingų už šio tipo reiškinių susidarymą.

Viena rutulinio žaibo kilmės teorija teigia, kad šis efektas atsiranda, kai žaibas trenkia į žemę, dėl ko išgaruoja dirvožemis ir vyksta cheminės reakcijos, kuriose dalyvauja silicis, geležis ir kalcis. Lanžou (Kinija) įsikūrusio Šiaurės vakarų universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus Činghajaus plynaukštėje, garsėjančioje dažnais žaibais, užfiksavo kamuolinį žaibą ir atliko analizę: rezultatai atskleidė minėtą silicio, geležies ir kalcio kiekį.

 

 

Ar Albertos vaizdo įrašuose iš tikrųjų užfiksuotas kamuolinis žaibas? Yra keletas elementų, kurie prieštarauja šiai teorijai.

„Liudininkai paprastai nurodo, kad kamuolinio žaibo ryškumas yra panašus į 100 vatų lempos“, – sako knygos „Ball Lightning“ autorius Markas Stenhoffas. „Dienos metu jį būtų sunku pamatyti iš toli. Dažnai pranešama, kad jis yra gana arti žemės, todėl kliūtys taip pat riboja atstumą, iš kurio jį būtų galima stebėti.“ Antras klausimas – užfiksuoto kamuolio spalva.

 

 

Ši melsvai balta spalva greičiausiai susijusi su aliuminiu.  O kur mes randame aliuminio? Na, labai dažnai aukštos įtampos perdavimo linijų viduje“, – aiškina mokslo specialistas Antonas Petrovas.

Audrų medžiotojas George'as Kourounis, komentuodamas vaizdo įrašą, taip pat užsiminė apie elektros linijas. „Kartais per tas linijas gali atsirasti oranžinės ir mėlynos spalvos šviesa, kuri pačioje pabaigoje paprastai išnyksta kibirkščių pliūpsnyje. Ir būtent tai mes čia ir matome“, – sakė Kourounis.

Tačiau vaizdo įrašo autoriai su šiuo paaiškinimu nesutinka.

Vaizdo įraše tolumoje matoma šviesa tebėra paslaptis – kaip ir pats kamuolinis žaibas, kuris yra viena seniausių iki šiol neišspręstų mokslinių paslapčių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(460)
(459)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()