Skelbiama „Skyfall“. Tiesiai į Marsą (Video) ()
Vienas iš pagrindinių būsimos misijos į Raudonąją planetą bruožų yra tai, kad sraigtasparniai bus paleidžiami į Marso atmosferą, o ne iš nusileidimo aikštelės paviršiuje. Misijos startas numatytas 2028 m.

© Ekrano kopija | https://www.youtube.com/watch?v=GqAuPq3_XRs
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Amerikiečių kompanija „AeroVironment“ kartu su NASA pristatė naujos misijos į Marsą projektą pavadinimu „Skyfall“.
Pagal projektą, 6 naujos kartos sraigtasparniai atliks autonominius Raudonosios planetos tyrimus ir padės pasiruošti NASA astronautų nusileidimui Marse.
„Skyfall“ projektas pagrįstas ankstesne NASA Raudonosios planetos tyrimų programa, kurios metu sraigtasparnis „Ingenuity“ tyrinėjo Marsą nuo 2021 iki 2024 m. Jis tapo pirmuoju orlaiviu kitoje planetoje ir per 3 eksploatavimo metus galėjo atlikti 72 skrydžius.
„AeroVironment“ teiga, kad „Skyfall“ misija yra revoliucinis Marso tyrinėjimo būdas, kuris yra efektyvesnis ir pigesnis nei ankstesni projektai. Kartu su NASA bendrovė planuoja 2028 m. į Marsą pasiųsti 6 sraigtasparnius Raudonajai planetai tirti.
|
„AeroVironment“ pranešime teigiama, kad 6 sraigtasparniai tyrinės Marso vietas, kurios buvo atrinktos kaip perspektyviausios pirmiesiems astronautams nusileisti Raudonojoje planetoje. Šiose vietose yra požeminio vandens ledo, kurį būtų galima lengvai išgauti, taip pat kitų vertingų išteklių, reikalingų ilgalaikiam žmonių buvimui Marse įtvirtinti.
Viena iš „Skyfall“ misijos ypatybių yra ta, kad visi 6 sraigtasparniai, nusileidę Marso atmosferoje, nuo jos atsiskirs ir skrydžių ore metu pradės autonominį Raudonosios planetos tyrinėjimą. Tokiu būdu nereikia naudoti nusileidimo platformos, kuri turi nusileisti Marse. Tai vienas brangiausių ir rizikingiausių bet kurios misijos į Raudonąją planetą elementų. Todėl „Skyfall“ yra pigesnis ir mažiau rizikingas Marso tyrinėjimo variantas.
Kai sraigtasparniai pradės darbą Marso atmosferoje, jie pradės rinkti duomenis apie planetą. Visų pirma, jie perduos į Žemę didelės raiškos Marso paviršiaus nuotraukas ir radaru tyrinės, kas slypi po planetos paviršiumi. Taigi, šie duomenys padės NASA geriau pasiruošti astronautų nusileidimui, kai pagaliau bus nustatyta, kurios Raudonosios planetos vietos yra geriausios tai padaryti, atsižvelgiant į požeminio užšalusio vandens ir kitų išteklių prieinamumą.
„AeroVironment“ teigimu, „Skyfall“ misijos sraigtasparniai galės skristi toliau nei „Ingenuity“ sraigtasparnis ir surinkti daug daugiau mokslinių duomenų.