Unikalus radinys Čekijoje – šarvai iš Trojos karo laikų (Foto, Video) ()
Netoli Brno, Čekijoje, archeologai aptiko išskirtinį bronzos amžiaus radinį – fragmentuotus krūtinės šarvus, datuojamus apie 1200 m. pr. Kr., t. y. Trojos karo laikotarpiu. Radinys buvo netikėtas, nes tokio tipo gynybinės aprangos pavyzdžiai Vidurio Europoje yra itin reti, skelbia unian.ua.

© Harmonia de Fé (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=almHE4DjiR0&ab_channel=HarmoniadeF%C3%A9
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rinkinį, kuriame buvo ietigalio antgalis, pjautuvas, adata ir vario fragmentai, dar 2023 m. aptiko metalo detektoriais besinaudojantys specialistai.
Šie daiktai, anot Brno miesto muziejaus, buvo tyčia deformuoti ir palaidoti kartu – galbūt kaip dalis ritualinio veiksmo.
Tik pasitelkus 3D skenavimo bei mikroskopinės analizę, mokslininkai galėjo „išskleisti“ vieną metalo fragmentą ir atpažinti jį kaip dekoruotą krūtinės šarvų dalį, rašo „Live Science“.
Ancient metal artifact discovered in the Czech Republic is a rare example of bronze armor from the Trojan War era. https://t.co/4LwCfrHosB
— Live Science (@LiveScience) July 23, 2025
|
Tyrimai parodė, kad šarvai datuojami vėlyvuoju bronzos amžiumi (1600–1200 m. pr. Kr.), tai yra maždaug 3200 metų prieš mūsų erą, laikotarpiu, siejamu su Trojos karu bei visuomenės transformacijomis Viduržemio regione.
Tokius šarvus tuo metu dėvėjo tik elitiniai kariai.