Atrastoje planetoje – tinkamos sąlygos gyvybei  (26)

Astronomai atrado antrą planetą už Saulės sistemos ribų, kurioje, rodos, būtų galima gyventi, nes ji yra tinkamoje zonoje, rašoma telegraph.co.uk. Naujoji planeta, pavdinta HD85512b, nutolusi nuo Žemės per 35 šviesmečius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vis dėlto sąlygos ten ne pačios puikiausios – itin karšta ir tvanku. Panašiai, kaip garinėje pirtyje.

Europos astronomai apie šį ir dar 50-ies planetų atradimą paskelbė JAV vykusioje konferencijoje.

Ši planeta aplink savąją žvaigždę sukasi vadinamojoje gyvybės zonoje, kur skystos būsenos vandeniui nėra nei per karšta, nei per šalta. O tai – esminė sąlyga gyvybei egzistuoti.

Naujai atrasta planeta turėtų būti uolėta ir tvirta, kaip mūsų gyvenama Žemė. Tik tuomet ji priskirtina gyvybės zonos tipo planetai.

Mokslininkų teigimu, šios planetos masė yra daugiau nei 3,5 karto didesnė už Žemės. Temperatūra joje svyruoja tarp +30°C ir +50°C. Be to, ten labai drėgna, o traukos jėga – 1,4 karto didesnė nei Žemėje.

„Ten – be galo tvanku. Pabandykite įsivaizduoti pačią tvankiausią dieną, kokią esate patyrę, – šioje planetoje jausmas turėtų būti panašus“, – pasakojo mokslinio tyrimo autorė, Vokietijos Max Planick instituto astronomė Lisa Kaltenegger, – „bet mes toli gražu neteigiame, kad ši planeta yra tinkama gyventi, tarkime, tau ar man“. Tačiau, anot astronomės, kitos gyvybės formos ten galėtų sėkmingai įsikurti.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(12)
(0)
(12)

Komentarai (26)