Pavasario grimasos: sniegas tebedengia pusę JAV valstijų, D. Britanijoje šals iki gegužės  (9)

Pavasaris krečia pokštus ne vien Europoje. Naujausia Nacionalinė okeanų ir atmosferos administracijos (NOAA) iliustracija byloja, kad sniegas tebedengia pusę JAV ir visą Kanadą, informuoja "OurAmazingPlanet.com". O britų meteorologai šiurpina, kad šalčiai Didžiojoje Britanijoje nesitrauks mažiausiai dar 4 savaites ir šiltesnių orų tikėtis verta nebent gegužę, skelbia "Telegraph.co.uk".


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anot NOAA, tai yra ilgiausiai Jungtines Valstijas dengianti sniego antklodė per 10 pastarųjų metų. Didžiąją sniego dalį atnešė galinga pavasarinė pūga, pusnis sunešusi nuo Vidurio vakarų iki Rytinės pakrantės. Daugelyje miestų krituliai mušė meteorologinius rekordus. Pvz., „AcuWeather“ duomenimis, Linkolno mieste (Ilinojus, JAV) kovo 24 d. sekmadienį iškrito 27 cm sniego ir 10 cm pakėlė 1947 m. fiksuoto ankstesnio sniego rekordo kartelę šiame mieste.

Apskritai bent šiek tiek sniego šiuo metu yra 44-iose iš 50 valstijų. Be sniego dabar tik Alabama, Florida, Havajai, Luiziana, Misisipė ir Rod Ailendas.

Nelinksma ir šiapus Atlanto. „Telegraph.co.uk“ šiandien šiurpina skaitytojus neįtikėtinomis meteorologų prognozėmis: šalčiai britų salyne karaliaus dar mažiausiai keturias savaites, o šiltesni orai ir tikras pavasaris atplūs nebent gegužę.

Britų meteorologai įspėja, kad šiemet Velykos gali būti rekordiškai šaltos – naktį D. Britanijoje termometrų stulpeliai gali nukristi iki -10°C. Kol kas absoliutus šv. Velykų šalčio rekordas D. Britanijoje užfiksuotas 1986 m. kovo 31 d. (antrą Velykų dieną) – Laganlijoje termometrai rodė -9,8°C. Žvarbūs vėjai ir sniegas Britų salyną alins ir kitą savaitę.

Šaltus orus atnešė aukšto slėgio zona. Anot britų sinoptikų, panašu, kad ji nesitrauks artimiausią mėnesį – per tą laiką pūs nemaloniai šalti rytų vėjai iš Skandinavijos pusės. „Met Office“ mėnesio orų prognozė byloja, kad D. Britanijoje atšilti gali tik pačioje balandžio pabaigoje. Pietinę Britų salyno pusę šiluma galbūt pasieks antrą balandžio savaitę, tačiau vakarinėje salos dalyje pils žvarbūs lietūs, o šiaurinėje ir rytinėje dalyje tik dar labiau atšals.

Panašu, kad šių metų kovas britams šalčio prasme bus rekordinis. Šalčiausias kovas D. Britanijoje per meteorologinių stebėjimų istoriją užregistruotas 1962-aisiais, kai vidutinė oro temperatūra siekė +1,9°C. Tiesa, trijų mėnesių orų prognozė pranašauja pavasario pabaigą kur kas šiltesnę nei įprastai.

(8)
(0)
(0)

Komentarai (9)