Galutinai suderinta lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė į kosmosą (Video)  (5)

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). Tai patvirtino kompanijos „Nanoracks“ vadovybė susitikime su šiomis dienomis JAV besilankančiu Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) direktoriumi Vidmantantu Tomkumi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas kosminis objektas jau iki spalio 1-osios turi būti pristatytas į Hiustoną, kur bus atlikti paskutiniai patikrinimai, o tuomet palydovas bus nugabentas į NASA skydžių bazę Valopo saloje, iš kur ir pakils savo pirmajam skrydžiui kosminėje orbitoje. 

„Be esminių projekto terminų, susitikime aptarėme palydovo paleidimo procedūrą ir technines detales, kurias turime įgyvendinti prieš įdedant palydovą į paleidimo įrenginį. Dabar beliko sužiūrėti visas smulkmenas, kad jau gruodžio pradžioje kartu su dar 33 palydovais iš viso pasaulio lietuviškasis „LitSat-1“ būtų pakeltas į kosmosą“, – telefonu iš JAV pasakojo V.Tomkus, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo projekto vadovų. 

Vizito JAV metu Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas susitiks ir su NASA atstovais, su kuriais aptars tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Planuojama, kad Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto (KMTI) komandos kuriamas palydovas „LitSat-1” galutinai skrydžiui bus parengtas iki rugsėjo vidurio. Šiuo metu jungtinė komanda atlieka komponentų patikrinimo darbus. 

„Misija: Lituanica 80“ metu kosmose bus patikrintas komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų KTU pjezo reakcijos eksperimentui, veikimas. Toks eksperimentas kosmose dar niekada nebuvo atliktas.

Tris kilogramus sveriantį „LitSat-1“ kartu su kitais 33 mažaisiais nanopalydovais į kosmosą pakelsianti raketa „Orbital Cygnum“ vien per 2013-uosius įvykdys aštuonias misijos, per kurias į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenta apie 20.000 kg pačios įvairiausios paskirties krovinių.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(3)
(0)
(0)

Komentarai (5)