Kuriozai kosmodromuose: greta „Minotaur V“ raketos savarankiškai startavo varlė, o "šatlą" taranavo grifas (Video)  (3)

Ką ir besakysi, ambivalentiška situacija – neaišku, ar verkti, ar juoktis. O gal vienu metu daryti ir viena, ir kita. Šiaip ar taip, prieš savaitę stebint raketos „Minotaur V“, kuri sėkmingai į orbitą iškėlė zondą LADEE, startą, į objektyvą netyčia pateko taipogi į kosmosą susiruošusi – tiesa, savarankiškai ir be raketos – varlė. Pasirodo, kuriozinių ir, laimei, sėkmingai pasibaigusių situacijų su gyvūnais kosmodromuose yra ne tik buvę, bet ir nufilmuota ne sykį ir ne du.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kad ir kokį „didžiulį šuolį varlijai“ atliko nuotraukoje įsiamžinusi kvaksė, akivaizdu, kad į orą vargšelę pakėlė praėjusį penktadienį įjungtų „Minotaur V“ raketinių variklių srautai. NASA specialistai patvirtino, kad ši nuotrauka yra autentiška ir nėra klastotė. Kadrą rugsėjo 6 d. užfiksavo nuotolinės Volopso-Vidurio Atlanto regioninio kosminio uosto vaizdo kameros. Fotografijos autentiškumą patvirtino ir minėto kosmodromo atstovas spaudai Džeremis Egersas (Jeremy Eggers). Kokia varlės sveikatos būklė po šio pasiskraidymo, nežino niekas. Ko gero, ne kažin kokia. Ką varlė veikė ir, svarbiausiai, kaip ji atsidūrė raketos starto aikštelėje? Volopso kosminiame uoste yra vandens purškimo sistemos „tvenkinys“. Startų metu, vandens purškimo sistema įsijungia, kad būtų apsaugota kilimo aikštelės platforma ir kad sklistų mažesnis triukšmas. Matyt, iki starto šitas tvenkinukas buvo pakankamai drėgna ir jauki vietelė, kurioje varlė nusprendė pabūti ilgėliau. Šis varlės skrydis nėra pirmas kuriozinis incidentas su gyvūnais pasaulio kosmodromuose. Štai STS-114 misijos metu, startuojant „šatlui“ (daugkartinio naudojimo erdvėlaiviui „Space Shuttle“), rūdžių spalvos raketinio kuro talpyklą taranavo grifas:
Būta ir garsaus kosminio šikšnosparnio iš misijos STS-119 starto aikštelės, 2009 m. O šiemet karvių bandą išgąsdino „žiogas“ – kompanijos „SpaceX“ tobulinama daugkartinio naudojimo raketa „Grasshopper“.
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(15)
(0)
(1)

Komentarai (3)