Bakterijos leidžia gyvūnams bendrauti tarpusavyje „trumposiomis žinutėmis“  (0)

Socialiniame tinkle "Twitter“ galima skelbti įrašus, neilgesnius nei 140 simbolių. Gyvūnų „kvapo“ pranešimai tokie pat trumpi, tačiau jie perteikia aibę informacijos apie gyvūnus, kurie tuos pranešimus paliko, rodo mokslininkų tyrimas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV Mičigano valstijos mokslininkų tyrimų metu nustatyta, kad išsamūs hienų kvapo pranešimai iš dalies yra simbiotinių bakterijų ir mikrobų produktai, turintys abipusiškai naudingus santykius su savo šeimininkais, skelbia Phys.org.

„Kai hienos palieka kvapo pėdsakus ant žolės, rūgštaus kvapo signalai leidžia gyvūnams perskaityti šūsnį informacijos“, – sako mokslininkas Kevinas Theisas. – Hienos gali palikti labai trumpus, bet išsamius pranešimus. Tai – tarsi skelbimų lenta, kas vyksta aplinkui.“

Įdomu, kad informacijos perdavimo darbą atlieka bakterija, kuri paliekama kartu su gyvūnų išskyromis.

„Kvapo pranešimai yra kaip skelbimų lentos, išskyros yra tarsi vizitinės kortelės, o bakterijos yra tarsi rašalas pranešimams, kuris teikia informaciją kitiems skelbimų lentos lankytojams. Be rašalo pranešimai būtų beverčiai“, – vaizdžiai apie išradimą pasakoja K.Theisas.

K.Theisas atliko tyrimus kartu su Kay Holekampu, Mičigano universiteto zoologu, jie studijavo keletą grupių moteriškos ir vyriškos lyties hienų, o taip pat ir dryžuotas hienas Kenijoje.

Naudodami molekulių tyrimus jie nustatė aibę mikrobų, kurie gyvena žinduolių kvapų liaukose. Jie nustatė, kad kvapus gaminančių bakterijų įvairovė dėmėtosios hienos kvapo liaukose buvo gerokai didesnės nei manyta iki tol.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (0)