Nauja studija skelbia, jog ilgalaikiai klimato atšilimo padariniai bus ne pavojingi, o katastrofiški  (29)

Klimato pokyčiai gali būti dar drastiškesni nei manyta iki šiol. Naujas tyrimas rodo, kad iki 2100-ųjų vidutinė temperatūra pasaulyje gali pakilti net 4 laipsniais pagal Celsijų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žurnale „Nature“ publikuojamas tyrimas naujai įvertina debesų reikšmę planetai, rašo „The Guardian“. Mokslininkai nustatė, kad šylant planetai susiformuoja mažiau Saulės spindulius atspindinčių debesų. Dėl to temperatūra dar labiau didėja, ir taip atsiranda užburtas ratas.

Tie, atrodytų, vos 4 laipsnių pagal Celsijų padariniai gali būti katastrofiški. Jie ne tik tirpdys ledynus ir taip kels vandens lygįs, tačiau dėl šylančios planetos iškeros ir badas, skurdas, ligos, prasidės karai, teigia mokslininkai.

4 laipsnių prognozė – itin prasta. Laikoma, kad pavojinga riba yra jau ir 2 laipsnių pagal Celsijų atšilimas.

„4 laipsniai būtų katastrofiška, o ne tik pavojinga, – įsitikinęs tyrimui vadovavęs Stevenas Sherwoodas. – Pavyzdžiui, toks pokytis gyvenimą paverstų labai sunkiu arba išvis neįmanoma didžiojoje dalyje tropikų ir garantuotų, kad ilgainiui ištirptų visas Grenlandijos ir didelė dalis Antarktidos ledo.“

Gruodžio pradžioje paskelbtuose kito tyrimo rezultatuose įspėjama, kad klimato atšilimas yra didelis pavojus Žemei, kadangi didžiausioms grėsmėms žmonija net nėra pasiruošusi.

Rugsėjo mėnesį tarptautinė Klimato kaitos grupė paskelbė, kad itin tikėtina, jog žmogaus veikla yra pagrindinė visuotinio atšilimo priežastis.

„Jeigu tai nėra pavojaus signalas, tuomet nežinau, kas juo turėtų būti. Jeigu yra problema, kuri reikalauja glaudesnio bendradarbiavimo, diplomatijos ir bendro darbo – tai yra klimato atšilimas“, – tuomet sakė JAV sekretorius Johnas Kerry.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(17)
(0)
(1)

Komentarai (29)