NASA jau ruošia raketą „Morpheus“ nusileidimui Marse (Video)  (0)

Praeitą savaitę Floridoje NASA išbandė raketą-nešėją „Morpheus“, kuri, lyg sraigtasparnis, pakilo nuo žemės vertikaliai ir nusileido už 650 metrų įrengtame „Marso paviršiuje“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis, lyg iš mokslinės fantastikos filmo atkeliavęs, aparatas nusileidžia tokioje pačioje padėtyje, kurioje pakyla. Nors, dabartinėje savo formoje jis dar negalėtų skristi į kosminę erdvę, tačiau prototipo kūrimo tikslas – padėti kosmoso agentūros inžinieriams suprasti panašaus mechanizmo veikimo principą, pasimokyti bei tobulinti šią idėją.

„Morpheus“ (apie anksčiau atliktą jo skrydį rašėme čia) varomas skystu deguonimi ir metanu – dviejų rūšių kuru, kuris gali būti pagamintas ir kitose planetose. Įrenginys pritaikytas nusileisti ant uolėto ir nestabilaus reljefo. Žemiau pateiktame vaizdo įraše galima stebėti, kaip jis atsistoja, Marso planetos paviršių imituojančioje aikštelėje.

Tai vienas iš 20 projektų, kuriuos NASA vykdo kaip išplėstinių tyrimų sistemų programos (angl. Advanced Exploration Systems program) dalį, kuri artėja prie aukščiausios agentūros galimybių ribos. Šių projektų veiklos kryptys susideda iš tokių sferų, kaip tolimojo kosmoso buveinių paieška ar radiacinė apsauga nuo, netoli Žemės skriejančių, asteroidų. Tai labai ambicingi projektai, todėl NASA jau paprašė valdžios didesnio finansavimo 2015 metų programoms.

NASA nėra vienintelė organizacija, kurianti panašaus tipo raketas. Pernai „SpaceX“ privati valdoma Elon Musk kosminė kompanija sėkmingai išbandė transporto priemonę, kuri pakyla ir nusileidžia vertikaliai. Ją įmonė pavadino „Grasshopper“, o jos pirmasis pasirodymas buvo nufilmuotas dronu.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(21)
(0)
(1)

Komentarai (0)