Įspūdingiausios cheminės reakcijos iš arti (Video)  (0)

Kas dieną aplink mus ir net mūsų organizme vyksta tūkstančiai cheminių reakcijų. Daugelio iš jų mes nepastebime, tačiau šis pagreitinto vaizdo įrašas priverčia dėl to gailėtis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žiūrėti į šias, miniatiūrines chemines reakcijas iš arti yra tas pats, kas pasinerti į fantastinį geometrinių formų pasaulį, kupiną spalvų bei įvairiausių tekstūrų. Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. Taip pat užburiantis kristalizacijos vyksmas, spalvos kitimo procesas, burbuliavimas ir kt. Suderinta su kruopščiai parinktu garso takeliu, ši vaizdinė priemonė išties užburia. Pasinaudodami ja, mokslininkai tikisi populiarinti chemijos mokslą – padaryti jį lengviau prieinamu bei įdomesniu plačiajai visuomenei.

„Gražioji chemija“ (ang. „Beautiful Chemistry“) yra projektas, kurį sukūrė Kinijos mokslo ir technologijų universiteto komanda bendradarbiaudama su Tsinghua Universiteto leidykla. Filmuotą medžiagą montavo ir redagavo Yan Liang.

Projektą sudaro keletas trumpametražių filmų, sukurtų 4K UltraHD kameros pagalba. Jos dėka komanda turėjo galimybę užfiksuoti išraiškingiausias chemines reakcijas be įprastų trukdžių, tokių kaip: bandymų vamzdeliai, stiklinės ar kita laboratorijos įranga.

Universiteto mokslininkai tikisi, kad „pažiūrėjęs šį vaizdo įrašą, ne vienas moksleivis ar studentas atsakingiau pažvelgs į chemijos pamokas ir užkrės savo geru pavyzdžiu draugus bei artimuosius“.

„Beautiful Chemistry“:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(41)
(1)
(40)

Komentarai (0)