Įdomiausios savaitės mokslo naujienos 2015-05-04  (0)

Visata kaip holograma, Tesla namų baterija ir šviesos trūkumo įtaka kasos vėžio atsiradimui.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2015-05-04 Įdomiausios savaitės mokslo naujienos 2015-05-04  (0)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kvantinio lauko monopoliai

Tai buvo didi savaitė fizikai, nes Aalto universiteto mokslininkai, drauge su Amherst College komanda, pirmą kartą užfiksavo taškinius paties kvantinio lauko monopolius – didelis žingsnis kvantinių tyrimų srityje.

Holograminė visata

Tyrėjai vėl ėmėsi klausimo: ar visata yra holograma? Panašu, visatos apibūdinimui užtenka mažiau matmenų, nei manyta – naujas tyrimas rodo, kad holografinis principas tinka net ir plokščiam erdvėlaikiui.

Svarbūs kvantinio kompiuterio kūrimo žingsniai

IBM komanda paskelbė atlikusi kritiškai svarbius pirmojo praktiškai panaudojamo kvantinio kompiuterio žingsnius – galimybę aptikti ir išmatuoti abiejų rūšių kvantines klaidas tuo pačiu metu ir sukūrusi keičiamo mastelio grandyno dizainą.

Nematomų apsiaustų kūrimo instrukcija

Karlsruhe technologijos instituto Vokietijoje mokslininkai sukūrė paprastą matematinį mechaninių nematomų apsiaustų kūrimo aprašą – jame koordinačių transformacija perduodama tiesiai į konkrečią vieno komponento mikrostruktūrą.

Nepaklusni egzoplaneta

Mokslininkų komanda atrado, kad nauja egzoplaneta yra pernelyg didelė savo žvaigždei – ir taip prieštarauja planetų formavimosi teorijoms.

Visatos 3D žemėlapis

Astrofizikų komanda sudarė nuodugniausią visatos žemėlapį – 3D vaizdas driekiasi beveik 2 milijardus šviesmečių.

Energijos kaupimas

Tesla vadovas įsijungė į naują rinką su baterijų sistema – elektrinių automobilių ir raketų gamintojas nori savo baterijomis namuose kaupti Saulės energiją.

Neuronų DNR nesistabilizuoja

Johns Hopkins universiteto tyrėjų komanda išsiaiškino, kad neuronai nuolat perrašo savo DNR – vadinasi, ląstelei subrendus, DNR ne visada stabilizuojasi.

Tolesnis bevielis energijos perdavimas

Tongji universiteto Kinijoje mokslininkai pademonstravo būdą pagerinti bevielį energijos perdavimą magnetinėmis metamedžiagomis – taip padidinant atstumą tarp krovimo stočių ir baterijomis maitinamų įrenginių.

Skelbimas

Ir galiausiai, jei esate vienas iš milijonų pasaulio žmonių, vengiančių saulės dėl baimės susirgti odos vėžiu, ar gyvenate aukštose platumose, jums gali būti didesnė kitos problemos rizika, nes San Diego medicinos mokyklos tyrėjų komanda išsiaiškino, kad kasos vėžio rizika gali būti susijusi su silpna Saulės šviesa – dėl mažesnės galimybės kūnui gamintis vitaminą D.


Bob Yirka

phys.org

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(13)
(1)
(12)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: