4-7-8: absoliutus miego užtaisas arba dingti per 60 sek. (Video)  (1)

Prieš svarbią dieną arba pervargus užmigti nepadeda nei išsimaudymas šiltoj vonioj, nei šiltas gėrimas su medumi, nei šimtas avių? Harvardo universiteto medicinos mokslų daktaras Andrew Weilas rekomenduoja garantuotą miego užtaisą, kuris užmigti padės vos per 60 sekundžių. Be jokių migdomųjų. Formulė – labai paprasta: 4-7-8.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai yra kvėpavimo pratimas, apibūdinamas kaip „natūralus nervų sistemos nuraminimo būdas“, padedantis atpalaiduoti kūną ir psichiką. Ją ištobulino Arizonoje dirbantis Harvardo universiteto medicinos mokslų daktaras A. Weilas. Jo teigimu, šis pratimas yra „labai paprastas, nereikalaujantis jokios įrangos, užimantis juokingai mažai laiko ir prieinamas visur ir visiems, norintiems greitai atsipalaiduoti, užmigti“.

Pradedant pratimą, visų pirma reikia su „šniokštimo“ garsu per burną iškvėpti visą orą. Užvėrus burną, tyliai įkvėpti oro per nosį, mintyse skaičiuojant iki keturių (4). Tada sulaikyti kvėpavimą, mintyse skaičiuojant iki septynių (7). Galiausiai iškvėpti orą vėl su „šniokštimo“ garsu per burną, mintyse skaičiuojant iki aštuonių (8).

Ciklą pakartokite dar 3 kartus – ir jau miegosite kaip užmuštas.

„Svarbiausia atminti, kad įkvėpti reikia per nosį ir tyliai, o iškvėpti per burną ir su garsu, - atkreipia dėmesį kvėpavimo pratimo autorius. – Iškvėpimas trunka dvigubai ilgiau nei įkvėpimas. Kiek laiko iš viso praleidžiate atlikdami ciklo fazę – ne taip ir svarbu. Svarbiausia – formulė 4-7-8.“

Šis pratimas grįstas pranajamos metodu – senovine Indijos kvėpavimo technika, kuri reiškia „kvėpavimo reguliavimą“. A. Weilo teigimu, 4-7-8 pratimo metu plaučiai kur kas efektyviau absorbuoja deguonį. Papildomas jo kiekis sužadina parasimpatinę nervų sistemą ir teikia atpalaiduojamą poveikį – organizmas ir psichika nusiramina.

Streso laikotarpiu (pvz., egzaminų sesijų metu) nervų sistema patiria perkrovas, dėl kurių gali sutrikti miego procesai ir darosi sunku pailsėti, išsimiegoti. Dr. A. Weilo teigimu, 4-7-8 pratimas ne tik pasižymi raminamuoju kūno poveikiu, bet ir padeda atsikratyti įkyrių minčių, neleidžiančių nugrimzti į miegą, taip pat padeda slopinti nerimą.

Kvėpavimo pratimo autorius rekomenduoja pratimą atlikti porą kartų per dieną – ir taip 6-8 savaites. Taip įmanoma įgusti užmigti ir greičiau nei per 60 s.


Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(112)
(10)
(102)
Bendrinti

Komentarai (1)

Susijusios žymos: