NASA ruošiasi Armagedonui: pasitelks atominius ginklus (Video)  (4)

Ar legendinio filmo „Armagedonas“ kūrėjai iš tiesų buvo teisūs, kurdami minėtąjį filmą? Visko gali būti. Panašu, kad Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūra NASA iš tikrųjų ruošiasi apokalipsei.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip skelbia „Daily Mail“, NASA pradėjo bendradarbiauti su Nacionaline branduolinio saugumo administracija. Šio tandemo tikslas – parengti bendrą projektą, kuris padėtų apsisaugoti nuo potencialios asteroidų grėsmės Žemės planetai.

Tiesa, nei NASA, nei kitoms organizacijoms neteks ieškoti Bruce‘o Williso, kuris galėtų nuskrieti į kosmosą ir susprogdinti asteroidą. Šiuo atveju kuriamas specialus projektas, kuris leis į kosmosą paleisti branduolinius ginklus. Būtent jie padėtų sunaikinti į Žemę lekiančius asteroidus.

Toks projektas iš tiesų yra reikalingas ir parengtas laiku, nes, anot mokslininkų, visai šalia Žemės planetos nuolatos skrieja apie milijoną asteroidų, kurie gali kelti grėsmę žmonijai. Tačiau tik itin maža dalis jų iš tiesų gali sukelti katastrofinių padarinių.

Potencialią grėsmę žmonija jau galėjo pajusti praėjusiais metais, kai Čeliabinske, Rusijoje, vasarį Žemės atmosferoje sprogo vienas iš asteroidų. Nors šis kosminis kūnas nebuvo itin didelis, jo sprogimo sukelta energinė banga pridarė nemažai žalos.

Todėl galima tik įsivaizduoti, kas nutiktų, jei į Žemę atskrietų daug didesnis asteroidas. Tikriausiai tokiu momentu daugelis viltingai tikėtųsi laimingos pabaigos, kuri dažniausiai būna tik Holivudo filmuose.

Tiesa, atsirado ir tokių skeptikų, kurie teigė, jog idėja asteroidus naikinti branduoliniais ginklais yra išties nevykęs sprendimas. Anot skeptikų, susprogęs asteroidas pavirs į daugybę mažesnių luitų, kurie gali pridaryti tik didesnės žalos.

Aut. teisės: alfa.lt
(41)
(0)
(41)

Komentarai (4)