Antroji Venera: į mūsiškę panašioje Saulės sistemoje aptiktas įdomus radinys  (0)

Visai neseniai astronomai tyrinėjo netoliese esančią kitą planetų sistemą, kurioje aptiko į Venerą itin panašų darinį. Beje, ši sistema labai primena mūsiškę. Atrastą planetą astronomai apibūdina kaip vieną svarbiausių egzoplanetų, kuri skrieja aplink kitą žvaigždę, o ne Saulę.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2015-11-13 Antroji Venera: į mūsiškę panašioje Saulės sistemoje aptiktas įdomus radinys  (0)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Uolingoji planeta, pavadinta GJ 1132b, yra šiek tiek didesnė už Žemę. Tačiau savo sandara ji labiau primena Venerą, kadangi jos paviršius yra pernelyg karštas, kad jame galėtų egzistuoti skystas vanduo.

Nepaisydami šio fakto, mokslininkai vis tiek yra įsitikinę, kad atrasta planeta gali būti neįkainojama ieškant nežemiškos formos gyvybės.

GJ 1132b planeta nuo Žemės yra nutolusi per 39 šviesmečius, o tai reiškia, kad ji yra arčiausiai mūsų pasaulio aptikta uolinga egzoplaneta. Jos atstumas iki Žemės mokslininkams suteikia galimybę šį kosminį kūną stebėti specialiais kosminiais teleskopais.

Kadangi GJ 1132b aplink savo žvaigždę apskrieja per 1,6 dienos, astronomai dabar turi puikų pagrindą nustatyti, kokių cheminių pokyčių vyksta anapus Saulės sistemos (pavyzdžiui, tiriant atmosferos metaną).

Anot astronomų, GJ 1132b skrieja taip arti savo žvaigždės, kad jos paviršius įkaista iki 232 laipsnių pagal Celsijų. Čia yra per karšta egzistuoti gyvybei, tačiau tuo pačiu tai vis dar yra per vėsu, kad planetos paviršius išsilydytų.

Mokslininkai, tyrinėdami kosmoso platybes, tikisi aptikti Žemės planetos dvynę. Tačiau šiuo atveju pavyko aptikti antrą Venerą. Bet kokiu atveju mokslininkams tai yra dar vienas žingsnis, bandant pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
(35)
(0)
(35)

Komentarai (0)