Pasak psichologų, prasidėjo liūdniausias metų laikas  (1)

Sausio 18-oji oficialiai paskelbta liūdniausiu šių metų pirmadieniu, o ir visa sausio antroji pusė persmelkta liūdesio ir melancholijos. Mokslininkai nustatė, kad žmonės būtent šiomis dienomis jaučiasi labiausiai apgailėtini.


Šventės baigėsi, skolos liko, vasara toli, atlyginimas – dar negreit, saulės mažai, šalta, naujamečių pažadų laikytis nepavyko, pastebėjote, kad per šventes priaugote svorio – kur čia būsi laimingas?

Pasak mokslininkų, dvi svarbiausios liūdesio priežastys – nuo Kalėdų likusios skolos ir šalti orai. Optimizmą sumažina ir būtent šiuo metu ateinantis suvokimas, kad nesiseka laikytis dietos, bei vis dar labai toli esanti vasara, rašo „The Sun“.

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas rodo, kad 26 proc. britų sausį labiausiai jaučiasi vieniši.

Net 61 proc. būtent šiomis dienomis jautė didžiausią depresiją, turėdami keltis ir eiti į darbą.

Tamsūs ir šalti rytai, trumpos dienos ypač pagilina liūdesį. 87 proc. žmonių pripažįsta, kad orai turi tiesioginę įtaką jų nuotaikoms.

Kaip išblaškyti liūdnojo sausio nuotaikas? Štai keletas psichologų patarimų - galima išbandyti būtent juos arba ieškoti savų metodų:

1. Kelkite įgyvendinamus tikslus

Sugalvojote sumažinti išgeriamo alkoholio kiekį? Neužsibrėžkite negerti visą mėnesį – nuspręskite, kad negersite nė lašo tris dienas per šią savaitę. Kitą savaitę – keturias.

2. Šiek tiek pasportuokite

Fizinė veikla mažina depresiją – tad išlipkite iš autobuso viena stotele anksčiau, kad pasivaikščiotumėte, arba tiesiog šokite savo kambaryje.

3. Provokuokite laimės jausmą

Kai reikia pasikelti ūpą, prisiminkite laiką, kai iš tiesų jautėtės patenkinti, ir tai jumyse sukels panašų laimės jausmą.

4. Bendraukite

Naujų draugų susiradimas gali pakelti nuotaiką, nes per tai organizme išsiskiria daugiau oksitocino.

5. Išsimiegokite

Geras išsimiegojimas naktį apsaugo nuo negatyvumo – jis ypač naudingas smegenų daliai, kurioje saugomi malonūs prisiminimai.

6. Dirbtinai šypsokitės

Įrodyta, kad netikra šypsena padeda apgauti smegenis, ir žmogus ima tikėti, kad iš tiesų yra laimingas.

7. Pirkite ne daiktus, o įspūdžius

Daugelis liūdi dėl to, kad nepakanka gerų įspūdžių, ir liūdesį bando sklaidyti pirkdami naujus batus ar drabužius. Vietoj jų verčiau nusipirkite bilietą į teatrą ar koncertą.

8. Išeikite pasivaikščioti

Viso labo 20 minučių pasivaikščiojimas gryname ore suteiks daugiau pozityvumo ir sužadins prisiminimus.

9. Būkite malonūs

Tyrimai rodo, kad gerų darbų darymas smarkiai pagerina nuotaiką.

10. Mylėkitės

Seksas paskatina smegenyse išsiskirti endorfinus, todėl po jo jaučiatės puikiai.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(6)
(6)

Komentarai (1)