Kodėl trūkčioja akių vokai? (7)
Nekontroliuojamas akių trūkčiojimas gali būti vienas labiausiai erzinančių žmogaus organizmo savybių. Staiga atsiradęs akių tikas ir nevaldomas noras mirksėti gali pasireikšti be jokio paaiškinimo, o iš šalies atrodo, tarsi norėtumėte pamerkti akį viskam, ką matote.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vis dėlto, kas iš tikrųjų verčia akių vokus trūkčioti ir kaip to išvengti, aiškinasi independent.co.uk.
Akių vokų trūkčiojimas, kuris vadinamas medicininiu terminu miokimija, pasireiškia, kai stimuliuojami aplink akį esantys mažieji raumenys ir nervai. Pagrindiniai veiksniai, skatinantys akių tiką, yra nuovargis ir išsekimas, tad norint to išvengti, būtina pakankamai išsimiegoti.
Kita svarbi akių trūkčiojimo priežastis yra kofeinas, kadangi dėl energijos antplūdžio padidėja pulsas, tai gali paskatinti tiką. Jeigu vartojate energinius gėrimus ar kavą, rinkitės mažus kiekius arba paskirstykite tolygiai dienos eigoje.
Trūkčiojimams įtakos taip pat turi ir alkoholis bei rūkymas, todėl ir čia būtina turėti saiką.
Kitas esminis veiksnys yra stresas. Deja, tai gali tapti pačia nepatogiausia priežastimi, mat gali sutapti su tokiomis svarbiomis akimirkomis, kaip ypatingi įvykiai. Todėl labai svarbu išlaikyti ramybę ir pabandyti atsipalaiduoti ir nustoti nerimauti dėl to, kad akies vokas trūkčioja. Priešingu atveju pateksite į užburtą ratą.
Nors dažniausiai akies trūkčiojimai yra laikini ir praeina savaime, jeigu laikotės aukščiau pateiktų rekomendacijų, kartais tai gali būti gana rimta. Jeigu akių vokų trūkčiojimas kankina ilgą laiką arba kelia nerimą jo pobūdis, dažnumas ar stiprumas, būtina kreiptis į savo gydytoją, nes tai gali būti susiję su pakankamai rimtomis ligomis, pavyzdžiui, Parkinsono liga ar smegenų ir nervų veiklos.