Ekspertai šokiruoti – 11 kartą iš eilės užfiksuotas šilčiausias mėnuo  ()

Praeitas mėnuo buvo šilčiausias kovas per tikslių matavimų istoriją, taip pat 11-as mėnuo iš eilės, kai buvo nustatytas naujas didžiausios pasaulinės mėnesinės temperatūros rekordas, antradienį paskelbė JAV pareigūnai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) pareigūnai nurodė, kad ši rekordiškai šiltų mėnesių virtinė yra ilgiausia per 137 metus vykdytų matavimų istoriją.

Sausumos ir vandenynų paviršiaus vidutinė temperatūra 2016-ųjų kovą „buvo aukščiausia kovo mėnesį NOAA pasaulinių temperatūros duomenų archyve, kuris kaupiamas nuo 1880 metų“, nurodė agentūra.

Vertinant planetos mastu, vidutinė temperatūra buvo didesnė 1,22 laipsnio Celsijaus, palyginus su XX amžiaus vidurkiu (12,7 laipsnių celsijaus), sakoma NOAA pranešime.

„Ankstesnis rekordas, nustatytas 2015 metais, buvo pranoktas 0,32 °C ir žymi didžiausią mėnesio temperatūros skirtumą tarp visų 1 635 mėnesių, apie kuriuos turima duomenų“, – pridūrė agentūra.

Šie temperatūros šuoliai kelia nerimą mokslininkams, nes jie rodo, kad pasaulinis klimato šiltėjimas spartėja.

Praeiti metai buvo karščiausi per matavimų istoriją, sumušę 2014-aisiais nustatytą rekordą.

„Devyni visų laikų didžiausi mėnesio temperatūrų skirtumai buvo užfiksuoti per pastaruosius devynis mėnesius“, – konstatavo NOAA.

„2016-ųjų kovas taip pat yra 11-as mėnuo iš eilės, kai buvo pagerintas pasaulinės mėnesio temperatūros rekordas. Tokia virtinė yra ilgiausia per NOAA 137 metų duomenų rinkimo istoriją“, – rašo agentūra.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(21)
(4)
(17)

Komentarai ()