Kova dėl Marso – kas jį aplankys pirmas?  (1)

NASA vis dar laikosi plano tą padaryti per artimiausius du dešimtmečius. Kompanija „Lockheed Martin“, kartu su NASA gaminanti „Orion“ įgulos kapsulę, praeitą savaitę paskelbė viziją, kaip tą pasiekti. Taigi dėl kelionės į Marsą tam tikra prasme konkuruoja valstybė ir privati įmonė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Keli pasiruošimo etapai

Viziją sudaro keli etapai: tyrimų stoties Mėnulio orbitoje statybos pradedant 2021 metais; technologijų bandymai ten; panašios stoties Marso orbitoje statybos ir žmonių kelionė į tą stotį 2028-aisiais metais.

Stotyje dirbantys žmonės galėtų valdyti marsaeigius planetos paviršiuje, surinkti grunto mėginių ir juos tyrinėti stotyje. Vėliau sektų ir žmonių nusileidimas planetoje, bet tai nebūtų pirminė stoties paskirtis.

Kaip šio plano seksis laikytis, sužinosime jau po poros metų, kai Mėnulio orbitoje planuojami „Orion“ kapsulės bandymai.

Elono Musko planai

Vos pora dienų vėliau Elonas Muskas, „SpaceX“ kompanijos vadovas, paskelbė, kad ketina nuskraidinti žmones į Marsą 2024–2025 metais. Kiek anksčiau kompanija skelbė, kad jau po dviejų metų į Marsą nusiųs savo raketą.

Aišku, žmones norėtųsi ne tik nuskraidinti į Marsą, bet ir grąžinti į Žemę, taigi tam reikės įvairių išteklių pačiame Marse. Todėl „SpaceX“ žada kas dvejus metus ten skraidinti po raketą su įvairiomis atsargomis, iš kurių vėliau bus galima pagaminti tyrimų stotį.

Taigi atrodo, kad kova dėl Marso ima stiprėti, tik dabar kovoja ne JAV su SSRS, o valstybiniai ir privatūs interesai. Bet tokia kova – tik į gera visai žmonijai, nes kad ir kas laimėtų, laimėsime visi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
Autoriai: Kastytis Zubovas
(32)
(0)
(32)

Komentarai (1)