10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2016–11–28) ()
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nuostabus ir nežemiškai atrodantis žmogaus embriono vystymasis pavaizduotas trimačiame atlase. Skaitmeninių modelių kūrimas Nyderlandų mokslininkams truko 45 000 valandų.
Šią savaitę Tesla už $2,6 mlrd įsigijo SolarCity ir tai švęsdama, kompanija paskelbė apie didelį saulės elementų projektą: tiekiamą elektrą visai Amerikos Samoa Ta’u salai. Anksčiau saloje elektra buvo gaminama dyzeliniais generatoriais, bet pernai Tesla instaliavo saulės neergijos skydelių ir baterijų mikrotinklą, tiekiantį „beveik 100 procentų“ elektros, sunaudojamos Ta’u salos 600 gyventojų.
Mokslininkai privertė gyvas ląsteles formuoti anglies-silicio jungtis. Taip pirmą kartą įrodyta, kad gamta gali naudoti silicį kaip gyvybės statybinę medžiagą.
interestingengineering.comtechnologijos.lt
Biofabrication institutas po vienu stogu kurs, modeliuos ir gamins asmeninius 3D audinius. Du Herston Health Precinct aukštai taps vieta, kur tyrėjai, inžinieriai, gydytojai, seselės ir mokslininkai bendradarbiaus, siekdami 3D audiniais pagerinti paciento gyvybės kokybę.
Užšalusioje po sueižėjusia Utopijos lyguma sankaupoje esančio vandens maždaug tiek, kiek Aukštutiniame ežere, didžiausiame iš Didžiųjų ežerų. Atradimas padarytas NASA Mars Reconnaissance Orbiter zondu.
Manote, skruzdėlės tinka tik gadinti iškylas gamtoje? Bet naujas tyrimas rodo, kad jos ne vien vagia trupinius nuo pikniko staltiesės, bet ir sunkiai ūkininkauja. Bent jau viena rūšis tai tikrai. Ji gyvena Fidžyje ir augalininkyste užsiima bent 3 mln metų.
Šią teoriją kūrę mokslininkai iškėlė idėją, kad šviesos greitis gali kisti - ir nėra pastovus, kaip teigė Einšteinas - ir šios prielaidos greitai galės būti patikrintos.
Naujasis puslaidininkis indžio selenidas (InSe) tėra kelių atomų storio, panašiai, kaip grafenas. Šią savaitę Nature Nanotechnology paskelbė Manchesterio universiteto ir kolegų iš Nottinghamo universiteto tyrimą. Naujasis tyrimas rodo, kad InSe elektroninės savybės geresnės už dabar dažniausiai naudojamo silicio ir iš šios itin plonos ir dideles draustines zonas turinčios medžiagos gali gaminami kitos kartos itin spartūs elektronikos prietaisai.
Didžiausių pasaulyje sausumos vėžiagyvis koksų krabas (Birgus latro), gali išaugti iki metro ilgio, bet labiausiai juos garsina stiprumas:Jie gali pakelti daugiau nei 30 kg ir traiško kokoso riešutus maistui. Dabar nustatyta tikroji jų žnyplių jėga: nuo 29,4 iki 1765,2 niutonų. (Palyginimui, žmogaus sukandimas yra maždaug 340 niutonų.)
Daug laiko praleidžiame dirbtinėje šviesoje biuruose, o paskutinieji rudens žiedai slepiasi po yrančiais lapais. NDD, gamtos deficito sutrikimas pastaruoju metu išpopuliarėjo. Nors nepripažįstamas medicininiu sutrikimu, nerimas dėl jo įtakos gerovei traukia platų dėmesį.
wakelet.com