Japonai sukūrė šį tą įdomaus: pirmasis pasaulyje mobilusis telefonas, atitinkantis visus griežčiausius JAV kariuomenės pirkimų standartus (Video)  ()

Susidaro įspūdis, kad pasaulis pavargo nuo trapių ir jautrių išmaniųjų telefonų, kurių ekranai dūžta ir rėmai linksta dėl to, kad telefonai įdedami į apvalesnių formų užpakalinę kelnių kišenę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienas tokio nuovargio ženklas yra „Nokia 3310“ atgimimas. Kitas – japoniškas bendrovės „Kyocera“ pagamintas aparatas „Torque X01“, apie kurį rašo „The Verge“.

Lietuvoje pagal kopijavimo aparatus daugiau žinomas prekės ženklas dabar dabina labai neprastai vertinamus mobiliuosius telefonus, pasižyminčius didesniu atsparumu, nei išmanumu – kas tikrai nereiškia, kad įrenginiai yra „kvaili“.

Ir nors „Torque X01“ nėra priskiriamas išmaniųjų telefonų kategorijai, jame nėra kokios nors populiaresnės operacinės sistemos ir nėra galimybių įsirašyti programėles, pačių „Kyocera“ teigimu, tai yra pirmas pasaulyje mobilusis telefonas, sėkmingai atitinkantis visus JAV kariuomenės pirkimų standarto MIL-STD-810G reikalavimus.

Žinoma, kaip ir visais atvejais, kuomet plačiajai rinkai skirti produktai skelbiasi atitinkantys MIL-STD-810G standartus, ir šį kartą pareiškimą derėtų vertinti bent kiek skeptiškai – bandymai nebuvo atliekami JAV kariuomenės, įmonė juos atliko pati. Tačiau net jeigu tiesa yra tik pusė to, kuo giriasi „Kyocera“, šis sąrašas tikrai įspūdingas:

MIL-STD-810G vertinimai atliekami 18 skirtingų kategorijų:

 • 1,7 mm/min intensyvumo lietus 30 minučių vėjui pučiant iš šešių skirtingų krypčių;
 • Panardinimas į vandenį 1,5 m gylyje, 30 minučių;
 • Lietaus lašų kritimas iš 1 m aukščio, 15 minučių;
 • Smėlio ir dulkių poveikis 6 valandas (vėjo greitis 8,9 m/s, dalelių koncentracijas 10,6 g/m3);
 • Numetimas ant medienos (šorėjos medis) iš maždaug 1,22 m aukščio, 26 kryptimis;
 • 40G smūgis, sukeltas po tris kartus šešiomis skirtingomis kryptimis, naudojant smūgių bandymų įrangą;
 • 3 valandų trukmės vibravimas (po valandą 20-20000 dažniais trimis skirtingomis kryptimis);
 • 10 parų trukmės Saulės spinduliuotės poveikis (intensyvumas 1,120W/m2), po 20 nepertraukiamų valandų kiekvieną parą;
 • 95 proc. oro drėgumas 10 dienų iš eilės;
 • Aukštos temperatūros sąlygos naudojimo režimu: trys valandos nepertraukiamo naudojimo 50°C temperatūroje;
 • Aukštos temperatūros sąlygos budėjimo režimu: keturios nepertraukiamos valandos budėjimo 60°C temperatūroje;
 • Žemos temperatūros sąlygos naudojimo režimu: trys valandos nepertraukiamo naudojimo -21°C temperatūroje;
 • Žemos temperatūros sąlygos budėjimo režimu: keturios nepertraukiamos valandos budėjimo -30°C temperatūroje;
 • Temperatūrinis šokas staigiai kintant temperatūrai nuo -21 iki 50°C tris nepertraukiamas valandas;
 • Žemo slėgio sąlygos naudojimo režimu dvi nepertraukiamas valandas (57.2kPa slėgis, atitinkantis sąlygas maždaug 4 572 m aukštyje virš jūros lygio);
 • Žemo slėgio sąlygos budėjimo režimu dvi nepertraukiamas valandas (57.2kPa slėgis, atitinkantis sąlygas maždaug 4 572 m aukštyje virš jūros lygio);
 • Valandos trukmės atšaldymas/šildymas, -10°C temperatūroje susidarant kondensatui arba rūkui po naudojimo 25°C temperatūroje esant 95 proc. santykiniam drėgnumui;
 • Suledėjimas/ledinis lietus, kuomet šaldomas vanduo ant įrenginio sušąla į 6 mm storio ledo sluoksnį.

Net jeigu vertintume ne išlaikytus testus, „Torque X01“ šiuolaikiniame pasaulyje yra labai jau retas žvėris: jame yra 3,4 colių įstrižainės skystųjų kristalų ekranas, puikiai matomas ir ryškioje Saulės šviesoje, 13 MP raiškos kamera, pasižyminti gebėjimu įrašinėti HD kokybės vaizdą, galingi, net 100 dB išspaudžiantys garsiakalbiai, tinkami naudojimui triukšmingoje aplinkoje ir didžiuliai mygtukai, kuriuos patogu maigyti net apsimovus šiltas arba darbines pirštines.

Telefone įmontuotas pagal išmaniųjų įrenginių standartus silpnutis „Qualcomm Snapdragon“ 1,1 GHz dažnio procesorius (nes kiek ten tos skaičiuojamosios galios reikia paprastam telefonui) ir keletas iš anksto įrašytų programėlių, gebančių matuoti temperatūrą, aukštį virš jūros lygio, tikslią poziciją, potvynius ir atoslūgius. Ir, kas gali sudominti žvejus, žuvų aktyvumą (kad ir ką tai reikštų).

Bet, jeigu beskaitydami šį įrenginio aprašymą jau nejučia pradėjote traukti piniginę iš kišenės, sustokite: panašu, kad „Torque X01“ yra skirtas tik Japonijos rinkai. Kita vertus, tik Japonijos rinkai kažkada buvo skirti ir sušiai, kuriuos šiandien galime paragauti ant kiekvieno kampo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(32)
(1)
(31)

Komentarai ()