10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–04–03)  ()


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-04-03 10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–04–03)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1:
  Japonui persodinta kito žmogaus „perprogramuota“ kamineinė ląstelė

Pirmasis pasaulyje transplantas, panaudotas tinklainės degeneracijos gydymui reiškia svarbų žingsnį, kuriant parengtų naudojimui donorų kamieninių ląstelių bankus.

nature.com

2:
  Explaining the accelerating expansion of the universe without dark energy

Paslaptingoji „tamsioji energija“, manoma, sudaranti 68% visatos, gali neegzistuoti visai, rodo bendros vengrų ir amerikiečių komandos darbas. Tyrėjai mano, kad Standartinis visatos modelis neatsižvelgia į kintančią jos struktūrą, bet kai tai atliekama, tamsiosios energijos poreikis dingsta. Komanda rezultatus publikavo Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

phys.org

3:
  NASA pateikė naują įrankį, kuriuo galima naršyti beveik 100 metų nuostabių kosmoso vaizdų

Jei norite lengvai naršyti po dešimtmečius geriausių kosmoso vaizdų, NASA tuo pasirūpino, pateikusi naują multimedijos įrankį NASA Image and Video Library: daugiau nei 140 000 populiariausių NASA fotografijų, iliustracijų, video ir garso įrašų.

uk.businessinsider.com

4:
  Grįžo iš mirusiųjų? Pranešimas apie pastebėtą Tasmanijos tigrą įžiebia jų sugrįžimo viltį

Nuo paskutiniojo žinomo Tasmanijos tigro mirties praėjo jau daugiau nei aštuoniasdešimt metų. Tačiau neseni „tikėtini pastebėjimai“ meta iššūkį įsitikinimui, kad šie sterbliniai gyvūnai išnyko ir paskatino Australijos James Cook universiteto mokslininkus leistis į jo paieškas.

npr.org

5:
  SpaceX atliko atliko istorinį daugkartinės raketos startą

Po daugiau nei dviejų metų, SpaceX jau kartą naudotą ir sugrąžintą raketą Falcon 9 panaudojo dar kartą, taip pažymėdama istorinę pigesnių kosminių skrydžių daugkartinio naudojimo raketomis pradžią.

theverge.comtechnologijos.lt




6:
  Dideles vitamino C dozes leista skirtos vėžio gydymo pagerinimui

Klinikiniai tyrimai parodė, kad saugu reguliariai leisti smegenų vėžiu ir plaučių vėžiu sergantiems pacientams leisti 800-1000 kartų didesnes už rekomenduojamas vitamino C dozes. Tai yra potenciali standartino gydymo pagerinimo strategija. Be to, tyrėjai nurodė kaip didelėmis vitamino C dozėmis pakeistas vėžinių (bet ne sveikų) ląstelių geležies metabolizmas, padidina jų jautrumą didelėms vitamino C dozėms.

sciencedaily.com

7:
  Pavojingiausi Afrikos slenksčiai sukūrė naujas žuvų rūšis

Didžiausi ir pavojingiausi upių slenksčiai yra ir gyvybės lopšiai. Naujas tyrimas rodo, kad galutinėje 320 km ilgio Kongo upės atkarpoje, kurioje tėkmė 5 kartus sraunesnė, nei Misisipėje, prieš maždaug 5 milijonus metų užgimė kelios naujos žuvų rūšys. Tai stebina, nes paprastai naujos gyvūnų rūšys susidaro, kai būna atskiriamos kalnais ar upėmis, tačiau mokslininkai nemanė, kad srauni upė irgi gali tapti kliūtimi žuvims.

sciencemag.org

8:
   South Australia to get $1bn solar farm and world's biggest battery

Iki šių metų galo Pietų Australijos Riverlando regione planuojama įrengti didžiausią pasaulyje $1 mlrd vertės fotovoltinių elementų skydelių (3,4 mln) ir baterijų (1,1 mln) sistemą.

theguardian.com

9:
  FDA patvirtino pirmuosius vaistus nuo sunkių išsėtinės sklerozės formų

Išsėtinės sklerozės diagnozė dažnai laikoma mirties nuosprendžiu, nes liga rimtai pažeidžia judėjimo aparatą ir kognityvinius gebėjimus, tačiau galbūt atsirado vilties. Šią savaitę JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino naujus vaistus, ocrelizumab, kurie kovoja su išsėtine skleroze, taikydamiesi į kūno B ląsteles ir yra pirmieji, darantys poveikį sunkesnei ligos formai.

newatlas.com

10:
  Jokių supermikrobų? Klevų sirupo ekstraktas sustiprina antibiotikų veikimą

Antibiotikai kasdien gelbsti gyvybes, tačiau jų paplitimas turi ir tamsiąją pusę. Didelės dozės gali žudyti ir sveikas ląsteles, kartu su infekciją sukeliančiomis bakterijomis bei sukuria sąlygas rastis supermikrobams, kurie antibiotikams darosi vis mažiau jautrūs. Gali būti, kad tyrėjams pavyko rasti natūralų būdą, kaip sumažinti antibiotikų vartojimą, neaukojant sveikatos: klevų sirupo ekstraktas gali dramatiškai sustiprinti vaistų veikimą.

eurekalert.org

wakelet.com

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(1)
(5)

Komentarai ()

Susijusios žymos: