Kodėl NASA pardavė maišelį su dulkėmis ir kodėl vėliau jį atėmė iš naujos savininkės?  (2)

Iš išorės šis medžiaginis baltas krepšelis atrodo niekuo neišsiskiriantis nuo kitų. Bet jo viduje esantis turinys – unikalus ir tikrai ne bet kas gali tuo pasigirti. Nereikia stebėtis, kadangi maišelio viduje – Mėnulio dulkės. Taip, tikrų tikriausios!


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neilas Armstrongas, vienas žinomiausių astronautų, pripildė panašų maišą dulkių pavyzdžiais iš Mėnulio paviršiaus. Tai jis padarė dar 1969 metais misijos „Apollo 11“ metu. Tai buvo pirmas toks atvejis žmonijos istorijoje, kai paimti mėginiai iš palydovo paviršiaus.

Nuo to momento maišelis taip ir nebuvo pradarytas, o ant jo netgi yra užrašas „Grąžinti Mėnulio pavyzdžius“. Maždaug virtuvinės lėkštės dydžio maišelis jau liepos 20 dieną atsidurs aukcione. Manoma, jog už jį bus paklota ne mažiau nei 4 milijonai JAV dolerių.

Tai yra vienintelis toks reliktas pasaulyje, todėl dėl jo tikrai teks pakovoti turtingiesiems kosmoso entuziastams. Beje, juokinga tai, jog šis krepšys jau ne vieną kartą per klaidą buvo atsidūręs svetimose rankose.

Pasirodo, jog šis krepšys per klaidą buvo parduotas aukcione praėjusiais metais. Pareigūnų teigimu, NASA artefaktas buvo parduotas dėl kanceliarinės klaidos, kai buvo pažymėti du Mėnulyje naudoti krepšiai tais pačiais inventoriniais numeriais – vienas naudotas „Apollo 17“, kitas – „Apollo 11“ misijų metu.

Klaida pastebėta, kai „Apollo 11“ krepšio savininkė atsiuntė artefaktą atgal į NASA prašydama patikrinti jo autentiškumą. Pastebėjusi didžiulę klaidą, NASA nusprendė krepšį pasilikti sau ir atsakingi pareigūnai dabar bando dirbti kartu siekdami užtikrinti, kad krepšys taip ir liktų NASA archyve.

Tačiau tikroji krepšio savininkė, Nancy Carlson iš Ilinojaus, tvirtina minėtą artefaktą įsigijusi teisėtai ir sąžiningai, sumokėdama teisingą kainą, todėl krepšys turi grįžti atgal pas ją. N. Carlson už šį krepšį sumokėjo 995 JAV dolerius, tačiau pačiai NASA jis vertas gerokai daugiau, kadangi jis turi ne tik istorinę vertę: jame vis dar yra Mėnulio dulkių, kurios gali būti naudingos tyrimų metu.

Beje, dar 2005 metais šis krepšys buvo pavogtas, tačiau vėliau rastas ir sugrąžintas atgal.

Aut. teisės: alfa.lt
(20)
(2)
(18)

Komentarai (2)