Naujos eros pradžia? Didžioji Britanija ir net Rusija keičia požiūrį į homeopatiją  (13)

Nors duomenų apie homeopatijos neveiksmingumą sukaupta tiesiog neįtikėtinai daug, žmonėms ir valstybinėms institucijoms ilgą laiką tai buvo nė motais. Tačiau padėtis iš lėto taisosi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išnagrinėjus homeopatinių preparatų randomizuotus placebo kontroliuojamus tyrimus ir atlikus sistematines apžvalgas bei meta-analizes jau ne kartą, nepriklausomų mokslininkų buvo prieita prie išvados, jog homeopatinių preparatų efektyvumas iš esmės sutampa su placebo efektu.

Kaip žinia, klinikiniai vaistų efektyvumo tyrimai būtent tam ir atliekami – idant būtų išsiaiškinta kaip stipriai preparato poveikis viršija placebo efektą. Jei jis neviršijamas, vaistas laikomas neefektyviu.

Viskas paprasta, ir ši sistema visada veikia, tačiau tik ne homeopatijos srityje. Bet kaip ir buvo minėta, padėtis iš lėto taisosi.

Jau rašėme, apie tai, jog praeitais metais JAV Federalinė prekybos komisija, įpareigojo homeopatinių preparatų gamintojus reklamose ir ant preparatų pakuočių dėti įspėjamuosius užrašus apie tai, kad „preparato efektyvumo įrodymų nėra”.

Sunku patikėti, bet net Rusijos tarnybos, įvertinusios atliktus mokslinius tyrimus, priėjo prie išvados, jog homeopatija prieštarauja gamtos dėsniams ir net išleido rekomendaciją Sveikatos apsaugos ministerijai šio metodo atsisakyti, o pakuotes ženklinti taip, kaip dabar privaloma Amerikoje.

Keistis nusprendė iš Didžioji Britanija. Prieš šešias dienas Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba įtraukė homeopatiją į nefinansuotinų gydymo metodų sąrašą, todėl pacientai, bent jau už valstybės lėšas, toliau šiuo pseudomoksliniu būdu gydomi nebus.

Iki šiol Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba homeopatiniams preparatams kasmet išleisdavo daugiau nei 90 000 D. Britanijos svarų.

Taigi, po ilgų dešimtmečių trypčiojimo vietoje, atsiranda vis daugiau požymių, bylojančių, kad homeopatijos gydymo metodas priėjo liepto galą. Klausimas tik vienas: ar eiliniai vartotojai tai supras ir nustos jį rėmę, ar ir toliau tikės stebuklais?

Aut. teisės: Technologijos.lt
(44)
(8)
(36)

Komentarai (13)