Tai gali būti amžiaus atradimas astronomijoje: mokslininkas žvaigždėse pamatė tai, ko jokiais būdais neturėtų būti  (1)

Astronomai nustebo, kai žvaigždėdaroje Paukščių Take rado tris skirtingo amžiaus žvaigždes, ir tai sukėlė abejonių dėl dabartinės mokslininkų nuomonės apie žvaigždžių formavimąsi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Labai dideliu Europos pietų observatorijos (ESO) teleskopu Čilėje pastebėtos trys labai aiškios besiformuojančių žvaigždžių grupės Oriono ūke, artimiausioje Žemei žvaigždžių „gamykloje“, pranešė observatorijos mokslininkai.

„Pirmą kartą pamačius duomenis – tai buvo toks „Oho!“ momentas, kuris nutinka tik kartą ar du astronomo gyvenime“, – pranešime cituojamas ESO astronomas Giacomo Beccari.

Nuotraukos atskleidė, „kad be abejonės, matome tris atskiras žvaigždžių populiacijas centrinėje Oriono dalyje“.

Anksčiau manyta, kad visos žvaigždės jauname ūke susiformavo vienu metu. Dabar, regis, matome, kad žvaigždės gimimas nutinka pliūpsniais ir „greičiau, negu manėme anksčiau“, – sakė komanda.

Atsižvelgdama į žvaigždžių Oriono ūke ryškumą ir spalvą, komanda nustatė, kad trys skirtingos žvaigždžių grupės gimė per tris milijonus metų.

Ūkas – tai milžiniškas dujų ir dulkių debesys, kuriame susiformuoja žvaigždės. Geriausiai mums žinomas yra Oriono ūkas, esantis už 1 350 šviesmečių nuo Žemės.

Jis matomas plika akimi, nes yra ryškiausias taškas Oriono žvaigždyne.

 

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(39)
(3)
(36)

Komentarai (1)