Norvegija turi planą, iš ko ateityje uždirbs dar daugiau, nei dabar iš naftos ir dujų: galima pasimokyti išradingumo?  (1)

Norvegija iki 2050 metų galės iš žuvies uždirbti daugiau nei šiuo metu uždirba iš naftos bei dujų, vizito į Sankt Peterburgą išvakarėse interviu TASS agentūrai pareiškė Norvegijos žuvies ūkio ministerijos vadovas Peras Sandbergas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Turime planą, kurį parengė specialistai.

Jeigu viskas vyks kaip planuota, šiais metais eksportuosime žuvies ir jūros gėrybių už 100 mlrd. Norvegijos kronų (12,75 mlrd. JAV dolerių pagal dabartinį kursą).

Tačiau, kaip tvirtina Norvegijos ekspertai, jeigu teisingai laikysimės kurso, iki 2050 metų sugebėsime padidinti šį rodiklį 5-6 kartus.

Tuo atveju Norvegijos pajamos iš žuvivaisos ir žvejybos bus didesnės nei iš naftos pardavimų“, – sakė ministras.

2016 metais iš viso Norvegijos naftos bei dujų buvo eksportuota už 350 mlrd. kronų (44,5 mlrd. dolerių), arba 47 proc. bendrų Norvegijos prekių eksporto apimčių.

Pramonės atstovai pripažįsta, kad Norvegijos naftos ir dujų atsargos palaipsniui mažėja, bet yra įsitikinę, kad šalis dar kelis dešimtmečius išliks stambia energijos išteklių eksportuotoja.

Kai pernai naftos barelio kaina susilygino su vienos atlantinės lašišos kaina, Norvegijos spaudoje imta rašyti, kad žuvis Skandinavijos karalystei taps naująja nafta.

Aut. teisės: delfi.lt
(26)
(3)
(23)

Komentarai (1)