„Green Bank“ radijo teleskopas pradėjo klausyti, ar Oumuamua nėra ateivių pasiuntinys  ()

Neįtikėtina: mokslininkai klausysis, ar Oumuamua nėra ateivių pasiuntinys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Štai kur smagi žinia praktiškai iš fantastikos srities (bet visgi ne fantastikos, o tiesiog iš fantastiškos realybės). Turbūt girdėjote apie objektą 1I/2017 U1 (dar žinomą kaip „Oumuamua“), kuris, pasirodo, atskrido į Saulės sistemą iš už jos ribų. Jam sukurta net nauja klasifikacijos schema, žymima raide I, greta A (asteroidų) ir C (kometų).

Dar labai įdomu tai, kad objektas yra pailgas – viena kryptimi 6-10 kartų didesnis, nei kitomis. Tokių asteroidų Saulės sistemoje kol kas neaptikta.

Žinoma, kilo kalbų, kad o galbūt čia yra nežemiškos civilizacijos laivas, zondas ar bent jau prasmingai pasiųstas objektas – juk praskrido jis visai šalia Žemės, mažiau nei per šimtą Žemės-Mėnulio atstumų.

Ir nors tokia situacija yra tikrai menkai tikėtina, pabandyti ją ištirti irgi galima. Taigi, projekto „Breakthrough Listen“, skirto klausytis galimų protingų nežemiškų civilizacijų radijo signalų, atstovai pranešė, kad nukreipė detektorius Oumuamua link. „Green Bank“ radijo teleskopas dešimt valandų keturiuose ruožuose tarp 1 ir 12 GHz stebės objektą ir ieškos iš jo sklindančių radijo bangų.

Kažkiek radijo bangų, tiksliau – atspindžių, galima tikėtis bet kuriuo atveju. Tačiau šis detektorius turėtų aptikti bet kokį siųstuvą, jei tik jis turi bent tokią galią, kokią turi mobilusis telefonas.

Net jei jokių protingų signalų nebus aptikta, stebėjimai papildys žinias apie šį objektą: leis nustatyti, ar jo paviršiuje yra vandens ledo, arba ar objektas turi dulkių/dujų uodegą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(42)
(0)
(42)

Komentarai ()