10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2018–01–12) ()
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Startas neįprastu rakursu ir garsu (klausytis su ausinėmis)
Embark firmos autonominio vairavimo įranga aprūpintas sunkvežimis nuvažiavo iš Los Andželo iki Džeksonvilio Floridoje, įveikdamas 3900 kilometrų nuo vieno JAV krašto iki kito.
Kelionė truko penkias dienas, bet jame saugumo sumetimais sėdėjo vairuotojas, pasirengęs perimti kontrolę, todėl reikėjo nuolat sustoti poilsio. Kai Embark technika bus parengta ir patvirtinta, kelionė truks porą dienų.
techcrunch.comtechnologijos.lt
Pirmųjų šiuolaikinių britų oda buvo tamsi, o akys mėlynos, rodo revoliucinga „Čederio vyro“, gyvenusio prieš 10 000 pietvakarių, analizė. Čia jo skeletas buvo rastas 1903 metais.
Šis atradimas transformavo ankstesnį įsivaizdavimą, kad britų salų gyventojai buvo rudaakiai ir šviesiaodžiai.
„Intel“ tobulina išmaniuosius „Vaunt“ akinius, kurie pateikia informaciją naudotojui, pavyzdžiui, pranešimus, gautus į telefoną, tiesiai į akies tinklainę – tereikia žvilgsnį nukreipti dešinėje į apačią.
Patys akiniai atrodo kaip įprasti ir sveria apie 50 g.
Kol kas nepranešama, kada juos bus galima įsigyti.
www.theverge.comtechnologijos.lt
Aplankęs Plutoną, zondas New Horizons patraukė prie kito savo tikslo – Kuiperio juostos objekto (KBO) 2014 MU69.
New Horizons yra pirmasis aparatas, iš taip toli atsiuntęs fotografiją. Pernai, gruodžio 5 dieną, New Horizons atliko įprastinę kalibracinę žvaigždžių spiečiaus nuotrauką, pagerindamas tolimiausios padarytos nuotraukos rekordą.
www.newscientist.comtechnologijos.lt
JAV fizikai pirmą kartą eksperimentiniu būdu sukūrė superjoninį ledą — ypatingą ledo būseną, kai deguonies jonai sudaro kietą kristalinę gardelę, o vandenilio jonai per ją juda. Teoriškai tokios ledo formos egzistavimas buvo numatytas dar prieš 30 metų, tačiau eksperimentiškai ją sukurti pavyko pirmą kartą, rašo mokslininkai Nature Physics. Tai ne vien patenkintas mokslinis smalsumas, bet ir pagalba tyrinėjant ledines Saulės sistemos planetas – milžines.
www.sciencemag.orgtechnologijos.lt