Visa tiesa apie saulėgrąžas: jei nenorite vėžio, saulėgrąžų aliejaus verčiau atsisakyti (Video)  ()

Jei galvojate, kad gliaudyti saulėgrąžas sėdint ant sofos – prasto skonio reikalas ir tik tam jos gali būti naudojamos, labai klystate, nes iš tikrųjų šis užkrečiamas užsiėmimas turi tapti kone kasdieniu įpročiu, sako A. Unikauskas.


Viena priežastis, anot profesoriaus, ta, kad saulėgrąžų sėklos stabdo prostatos ir plaučių vėžio augimą, užkerta kelią krūties vėžiui.

„Be to, saulėgrąžų sėklose esantis selenas padeda palaikyti skydliaukės funkcijas, – priduria A. Unikauskas. – JAV nacionalinė medicinos biblioteka ir nacionaliniai sveikatos priežiūros institutai apskaičiavo, kad maždaug 27 mln. amerikiečių kenčia nuo skydliaukės ligų, dauguma jų – moterys ir vyresnio amžiaus žmonės. Viena iš pagrindinių skydliaukės sutrikimų priežasčių ir yra seleno trūkumas.“

Svarbu ir tai, aiškina medikas, kad saulėgrąžos padeda kovoti su osteoporoze ir raumenų mėšlungiu: „Saulėgrąžose esantis magnis padeda išlaikyti sveiką kaulų struktūrą – išlaikyti juose kalcį, taigi padeda išvengti tokios ligos, kaip osteoporozė. Be to, jis padeda esant migrenai, lėtiniam nuovargiui, depresijai.“

Beje, tikriausiai dauguma pamiršo, kad saulėgrąžos padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir mažina cukrinio diabeto riziką, primena A. Unikauskas.

„Dar viena priežastis, kodėl turėtume krimsti saulėgrąžas ta, kad jos gerina odos sveikatą ir padeda ją išlaikyti jauną, stiprią, drėgną ir sveiką“, – sako profesorius.

Vis dėlto beveik kiekvienos šeimininkės naudojamo saulėgrąžų aliejaus, teigia A. Unikauskas, geriau atsisakyti.  

Nors jis ir pigus, pastebi profesorius, kepant aukštoje temperatūroje, šiame aliejuje esančios maistinės medžiagos pavirsta nuodingomis ir kenkia sveikatai – padidina širdies ligų, vėžio, imuninės sistemos sutrikimų riziką.

Plačiau apie saulėgrąžų naudą sveikatai – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(12)
(6)
(6)

Komentarai ()