Ukrainos karių apmokyti delfinai atsisakė paklusti Rusijos kareiviams ir paskelbė bado streiką iki mirties (Video)  ()

Ukraina yra šalis, kurios požiūris į karybą yra itin originalus. Be to, kad ji turėjo 160 metrų aukščio ir 500 metrų ilgio radarą, kuris turėjo perspėti apie branduolinio smūgio grėsmę, jie taip pat turi slaptą programą, pagal kurią yra treniruojami jūros žinduoliai atlikti specialioms karinėms užduotims. Taip, Ukraina turi delfinų kariuomenę Kryme esančiame kariniame delfinų centre, kurie yra pasirengę bet kuriuo metu būti dislokuoti į reikiamą vietovę ir pradėti aktyvius veiksmus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Teisybės delei taip buvo iki to momento, kai Rusija aneksavo Krymą 2014 metais ir treniruoti delfinai atsidūrė Rusijos nelaisvėje. Ukraina pareikalavo, kad delfinai būtų gražinti jai, bet Rusijos pajėgos atsisakė tai padaryti. Buvo manančių, kad rusai planuoja iš naujo treniruoti delfinus ir juos padaryti „rusų kareiviais“, o informacijos šaltinis Rusijos agentūrai „RIA Novosti“ teigė, kad inžinieriai „kuria naujas akvariumo technologijas naujoms programoms, kurios padės efektyviau išnaudoti delfinus po vandeniu“.

Praėjus ketveriems metams, atrodo, kad nedaug kas beliko iš šių tariamų Rusijos planų ir dauguma delfinų mirė. Tačiau Ukrainos vyriausybės atstovas Kryme Borisas Babinas prieš kelias savaites pasakė, kad „taip mes apgynėme savo šalį“. Jis teigė, kad delfinai mirė „patriotiškai“. Atsisakydami vykdyti „Rusijos įsibrovėlių“ duodamus įsakymus ir maitintis, galiausiai šis delfinų bado streikas baigėsi jų mirtimi.

Babinas Ukrainos „Obozrevatel“ laikraščiui sakė, kad delfinai buvo garbingesni nei kai kurie žmonės kareiviai: „Apmokyti gyvūnai atsisakė ne tik bendrauti su naujais Rusijos kareiviais, bet ir atsisakė jų duodamo maisto, dėl ko vėliau ir mirė. Daugelis Ukrainos kareivių priesaiką ir lojalumą priėmė ne taip rimtai kaip šie delfinai.“

Kiti atmetė tokius argumentus ir apkaltino pačią Ukrainą dėl netinkamo delfinų elgesio. Rusijos valdoma radijo stotis „Sputnik“ citavo Ukrainos politiką Vladimirą Oleiniką, kuris teigė, kad Kijevo politikai nuolatos ieško būdų kaip apkaltinti „Maskvos ranką“, nors kai kurie drąsūs žmonės gali suprasti, kad tai tėra propoganda ir gandai, ir delfinai nebuvo itin gerai prižiūrimi esant bet kokiam režimui.

Rusijos Dūmos deputatas Dmitrijus Belikas teigė, kad visi kariniai delfinai, kurie tarnavo Ukrainos jūrų pajėgose, buvo parduoti komerciniams subjektams arba mirė dėl naturalių priežasčių dar iki 2014 metų (kitaip tariant iki Krymo aneksijos aut. past.). Belikas teigė, kad „nėra jokių klausimų dėl Ukrainos patriotizmo“, nes Ukraina buvo demilitarizavusi delfinus ir tam tikrą laiką jie užsiimė tik komercine veikla.

Visgi, yra duomenų apie tai, kad buvo pastebėtas delfinų elgesys, kuris rodo panašias „ištikimybės“ apraiškas, kaip kad demonstruoja savo šeiminikui šunys. Delfinai entuziastingai plaukia link žmonių su kuriais jie ankščiau susipažino. Kartais sugauti delfinai atsisako maitintis, kai miršta vandens rezervuare buvęs jų kompanionas. Taip pat yra duomenų, kad delfinai tiesiog nustojo kvėpuoti ir taip nusižudė po to, kai buvo atskirti nuo žmonių su kuriais iki tol artimai bendravo. Tad galbūt Ukrainos teiginiai nėra jau tokie išgalvoti, kaip kad teigia Rusijos atstovai.

Yra daugybė dezinformacijos, kuri plaukioja aplink mus ir sunku savarankiškai patikrinti kas iš tikrųjų vyko slaptame delfinų mokymų centre Kryme. Yra žinoma, kad 2016 metais Rusija paskelbė viešajį konkursą dėl 5 delfinų įsigijimo ir galiausiai juos nupirko Maskvos Utrish‘o delfinariumas, nors jie niekada taip ir nepaaiškino kodėl tai padarė. Galbūt jie manė, kad aplinkos pakeitimas pralauš Ukrainos delfinų įsitikinimus ir juos palenks į savo pusę. Kaip yra iš tikrųjų turbūt greitu metu nesužinosime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(19)
(11)
(8)

Komentarai ()