Dar blogiau už vėžį ir net kraujagyslių ligas: iki 2020 m. atsiras nauja labiausiai paplitusi liga pasaulyje ir lems daugiausia mirčių - kaip jos galima išvengti? (Video)  ()

Pasaulio sveikatos organizacija prognozuoja, kad iki 2020 m. depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje ir lems daugiausia mirčių. Jau dabar daugiau kaip pusę savižudybių įvykdo žmonės, sergantys depresija, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, sako jis, reikia depresiją skirti nuo nerimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Dalis žmonių patiria vienintelį depresijos epizodą gyvenime, kitiems depresija linkusi kartotis. Tačiau visada ši liga griauna gyvenimą, daro jį nepakeliamą“, – pabrėžia A. Unikauskas.

Tačiau, atkreipia dėmesį jis, būtina atskirti depresiją nuo kitų sutrikimų: „Depresija nėra miego stokos rezultatas (jaučiamas mieguistumas ir nuovargis būna panašūs į depresiją). Jei viskas, ko trūksta, yra tik miegas, turite išsimiegoti. Taip pat tai nėra lėtinio nuovargio sindromas ir nerimas.“

Depresija, profesoriaus žodžiais, – apatijos jausmas, kai nieko nebesinori, apėmusi neviltis. O esant nerimui jaučiamas stresas, vargina įkyrios mintys (minčių šuoliavimas), išgyvenimai, panikos atakos.

A. Unikausko teigimu, galima išskirti šias pagrindines depresijos priežastis: rezistenciją insulinui, chromo ir cinko stoką, senkančias serotonino atsargos, alkoholį, miego stoką, vitamino B3 trūkumą, žarnyno ligas. O tokiu atveju jums pravers šie patarimai:

  • venkite cukraus ir perdirbto, beverčio maisto,
  • išsimiegokite kokybiškai kiekvieną naktį,
  • valgykite maisto produktus, kuriuose yra chromo ir cinko,
  • optimizuokite vitamino B3 kiekį organizme,
  • valgykite daugiau raugintų produktų, kad išlaikytumėte tinkamą bakterijų pusiausvyrą žarnyne.

Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(5)
(7)
(-2)

Komentarai ()