Erkės mėgsta vieną kraujo grupę kur kas labiau nei kitas: paaiškėjo, kam reikėtų labiausiai pasisaugoti  (0)

Pagrindinės kraujo grupės pagal ABO sistemą yra keturios: pirmoji 0 (I), antroji A (II), trečioji B (III) ir ketvirtoji AB (IV).


Deja, specialistai antros kraujo grupės turėtojams rekomenduoja imtis ypatingų atsargumo priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo erkių.

Čekijos mokslininkai atskleidė, kad erkės yra linkusios dažniau įsisiurbti į žmones, kurie turi būtent šį kraujo tipą.

Kraują siurbiantys parazitai dažnai aptinkami miškuose. Jie neretai nešioja pavojingus užkratus, galinčius sukeltį nemažai gyvybei pavojingų ligų, viena jų – Laimo liga.

Kaip buvo atliktas tyrimas?

Tyrėjai ant sterilaus filtruoto popieriaus sluoksnio, esančio Petri lėkštelėje, užlašino visų keturių kraujo grupių mėginius.

Kaip naujienų portalas dailymail.co.uk pranešė, mokslininkai į tą patį indą įdėjo erkę ir sekė jos judesius maždaug 2 minutes. Specialistai bandymą kartojo šimtus kartų.

Rezultatai parodė, kad daugelyje atvejų (36 proc.) kraują siurbiantys parazitai rinkosi A kraujo grupę.

Trečiasis kraujo tipas, panašu, kad buvo mažiausiai erkių geidžiamas. Šio kraujo mėginys pritraukė tik 15 proc. visų kraujasiurbių.

Specialistai ragina žmones, ypatingai su A kraujo grupe, imtis tinkamų priemonių, kad veiksmingiau apsisaugotų.

Laimo liga

Reikalingi tolesni tyrimai, siekiantys patvirtinti ryšį ir nustatyti, kodėl erkės gali būti linkusios į tam tikrą kraujo grupę.

„Informacija apie galimą erkių konkrečių kraujo grupių pasirinkimą gali būti naudojama siekiant sumažinti jų įkandimo riziką“, – teigia Dr. Alina Zakovska.

Manoma, kad 17 proc. erkių yra užkrėstos bakterijomis, kurios gali sukelti Laimo ligą. Dažni simptomai yra karščiavimas, galvos skausmas, žiedo formos paraudimas ir bėrimas. Poveikis gali būti ir kur kas sunkesnis, turėti ilgalaikių pasekmių, trunkančių kelerius metus.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(18)
(5)
(13)

Komentarai (0)