Mirtis buteliuke: viena populiariausių higienos priemonių gali sukelti vėžį, širdies ligas ir nevaisingumą (1)
Rankų dezinfekcijos skysčiai yra viena populiariausių higienos priemonių. Jie labai patogūs ir efektyviai nuo odos nuvalo bakterijas, purvą, rašė naturalcureshouse.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Žinoma, kad jie populiarūs. Juk ne visada po ranka turime vandens ir muilo, o dezinfekcinius skysčius rasti galime bet kuriame prekybos centre. Visgi, netyla kalbos, jog šios higienos priemonės yra itin žalingos sveikatai.
Dezinfekciniai skyčiai nuvalo mikrobus ir bakterijas, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar net salmoneliozę. Tačiau žmogaus kūne gausu gerųjų bakterijų, o šie skysčiai sunaikina ir jas.
Bakterijos ne tik sukelia įvairias ligas, jos yra būtinos sveikai imuninei sistemai. Taigi nelikus jų, nelieka ir imuniteto. Organizmas nebegali kovoti su infekcijomis ir uždegimais, kurie dažniausiai yra neišvengiami. Žmonės, dažnai naudojantys dezinfekcinius skysčius, suserga dažniau, o ir ligos juos kamuoja labiau nei tuos, kurie tokių skysčių nenaudoja.
Dar vienas neigiamas dezinfekcinių skysčių naudojimo padarinys — padidėjęs bisfenolio A kiekis. Šis chemikalas gali visiškai sujaukti endokrininę sistemą, o būtent ji kontroliuoja hormonų gamybą, audinių ir organų veiklą.
Pasak naujausių tyrimų, padidėjęs šio chemikalo kiekis organizme gali sukelti širdies ligas, vėžį, diabetą ir net nevaisingumą.
Taigi galima daryti išvadą, jog rankų dezinfekcijos skysčiai sunaikina gerąsias odos bakterijas, susilpnina imuninę ir endokrininę sistemą. O visa tai gali iššaukti labai sunkias ligas ir sutrikimus.
Tikriausiai to užtenka, kad įsitikintumėte šios higienos priemonės žalingumu. Todėl jos vartojimas yra suprantamas tik išskirtiniais atvejais, kuomet iš tiesų neturite galimybės nusiplauti rankų vandeniu, tačiau piktnaudžiauti dezinfekciniu rankų skysčiu jokiu būdu nerekomenduojama.