Japonai kosmose atliko tikrą žygdarbį: po beveik 4 metų kelionės abu zondai pasiekė savo tikslą ir sėkmingai nusileido - prasideda naujas ir labai įdomus tyrimų etapas (Video)  ()

Du į asteroidą išsiųsti Japonijos Aeronautikos tyrimų agentūros (JAXA) misijos „Hayabusa 2“ robotai ne tik pasiekė savo misijos tikslą – asteroidą Ryugu – bet jame ir sėkmingai nusileido. Du asteroidaeigiai (angl. rovers), pavadinti 1A ir 1B – o bendrai vadinami „Minerva II-1“ – ant asteroido nusileido penktadienį, rugsėjo 21 d., bet sėkmingo nusileidimo patvirtinimo teko laukti dar dieną.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-09-26 Japonai kosmose atliko tikrą žygdarbį: po beveik 4 metų kelionės abu zondai pasiekė savo tikslą ir sėkmingai nusileido - prasideda naujas ir labai įdomus tyrimų etapas (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Atsiprašome, kad privertėme jus laukti! „MINERVA-II1”, susideda iš dviejų asteroidaeigių, 1a ir 1b. Patvirtiname, kad abu asteroidaeigiai nusileido ant Ryugu paviršiaus. Jų būklė gera ir robotai persiuntė nuotraukas bei duomenis. Taip pat patvirtiname, kad jie juda paviršiumi“, – rašoma misijos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Kiekvienas iš mažųjų robotų sveria 1,1 kg, ir jie sukurti asteroido paviršiumi ne riedėti ar ropoti, bet šuoliuoti – tai patogiausias būdas judėti mažos gravitacijos sąlygomis. Asteroidą Ryugu, esantį už 280 milijonų kilometrų nuo Žemės, misija pasiekė per beveik pusketvirtų metų – startas iš Žemės įvyko 2014 m. gruodžio 4, o asteroidą pasiekė šių metų birželio 27.

Iki šiol vieninteliai įrenginiai, kuriems pavyko įvykdyti švelnų nusileidimą ant asteroido, buvo NASA’os „NEAR Shoemaker“, 2001 m. nusileidęs ant asteroido Eros ir pirmasis „Hayabusa“ zondas, kuris neilgai išbuvo ant zondo Itokawa paviršiaus 2005-aisiais. Dar viena panaši misija buvo sėkmingai įvykdyta 2014-aisiais m., kai Europos Kosmoso agentūros (ESA) zondas „Rosetta“ ant kometos 67P/Churyumov-Gerasimenko nuleido modulį „Philae“.

Stebėti misijos eigą ir duomenis realiu laiku galima oficialioje misijos svetainėje.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(39)
(3)
(36)

Komentarai ()