Kaip manote, iš prigimties esate tingus ar aktyvus? Įdomus psichologinis eksperimentas turbūt nustebins daugelį  (2)

Mokslininkai, gydytojai, televizijos laidos, straipsniai internete - visi kalba apie tai, kad žmonėms reikia daugiau judėti. Fizinis aktyvumas gerina ir fizinę, ir protinę sveikatą, tačiau nepaisant visų šių priminimų, žmonės juda vis mažiau. Ar gali taip būti, kad natūrali žmogaus būsena yra tingėjimas?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai teigia, kad būtent taip ir yra - jūsų kūnas nenori judėti, jei tam nėra būtinybės. Daugelis mano, kad prieš tūkstančius metų žmonės nuolat judėjo, nes to reikėjo išgyvenimui, tačiau tai nėra tiesa. Žmonės judėjo tada, kai to reikėjo - kai medžiojo, kariavo, dirbo žemę. Tačiau medžioti nereikėjo kasdien, karai buvo reti, o ir žemės ūkis nebuvo toks intensyvus užsiėmimas kaip dabar. Ką jie veikė kai maistu rūpintis nereikėjo? Paprasčiausiai tingėjo.

Išgyvena ne tie, kurie yra aktyviausi, o tie, kurie savo energiją naudoja efektyviai. Jūs esate tarsi automobilis su ribotu degalų baku. Jūs galite įveikti tik tokį atstumą, kuriam pakanka kuro. Jei lakstysite be reikalo, vėliau gyvybiškai svarbus tikslas gali būti ir nepasiekiamas. Todėl mamuto kepsnį suvalgę protėviai įsitaisydavo miegoti - kuo mažiau judėsi, tuo ilgiau galėsi išbūti be maisto.

Tačiau dabar - kiti laikai. Mes judame itin mažai dėl technologijų, pasikeitusių darbų ir pagerėjusio saugumo.  Maisto taupyti nebereikia - jo visada turime daugiau nei reikia. Iš kur žinome, kad tinginystė mums yra natūrali? Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą.

Jie pakvietė kelis jaunus žmones pažaisti paprastą žaidimą. Kompiuterio ekrane jie matė nedidelį žmogų, kurį galėjo valdyti rodyklių klavišais. Tuomet ekrane pasirodydavo ir koks nors simbolis, vaizduojantis fizinį aktyvumą ar tingėjimą (važiavimą dviračiu, sėdėjimą ant sofos, lipimą laiptais, gulėjimą hamake ir taip toliau). Tyrimo dalyviai gavo vieną iš dviejų užduočių - arba vengti tingėjimo simboliu į bėgti link aktyvumo, arba atvirkščiai - vengti aktyvumo ir bėgti link tingėjimo. Tuo pačiu metu mokslininkai stebėjo žmonių smegenų aktyvumą ir prašė dalyvių įsijausti į užduotį.

Buvo pastebėta, kad jau pats sprendimas bėgti link fizinį aktyvumą vaizduojančio simbolio nėra lengvai priimamas. Kitaip tariant, žmonių smegenys turi kur kas labiau pasistengti, kad būtų pasirinktas aktyvumas. Tai yra gana įdomūs rezultatai, kurie parodo, kad net pats sprendimas pajudėti mums nėra natūralus.

Tačiau čia pat mokslininkai skuba priminti, kad daug kas mūsų gyvenime nėra natūralu. Net jei mūsų smegenys teikia prioritetą energijos tausojimui, jūs šiai pagundai turėtumėte atsispirti, nes tiesiog žinote geriau.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(10)
(6)
(4)

Komentarai (2)