Majų karalius, ant kurio sarkofago dangčio išraižytas žmogus kosminiame laive, o dabar surasta keista kaukė  (1)

Astronautai ne visiems gali sietis su tolima senove. Tačiau karalius Pakalas, gyvenęs 603-683 m., yra pramintas „Palenkės astronautu“. Tokią pravardę jis gavo dėl to, kas yra pavaizduota ant jo sarkofago dangčio. Daugelis mano, kad ten išraižytas žmogus kosminiame laive.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaukė, nesenai atrasta vietoje, kurioje anksčiau stūksojo senovinis majų miestas Palenkė, manoma, simbolizuoja galingąjį šio miesto valdovą K'inich Jannaab Pakal I. Jis dar vadinamas Pakalu arba Pakalu Didžiuoju, o jo vardas, išvertus iš originalios majų kalbos, reiškia skydą.

Jis visiems yra gerai žinomas dėl to, kad valdė net 68 m., o tai yra ilgiausias žinomas valdymas Amerikos istorijoje.

Senovės miesto karaliaus kapas yra labai stipriai susijęs su astronautų senovėje hipotezėmis. Erichas Von Danikenas savo 1968 m. išleistoje knygoje „Dievų vežėčios“ (angl. „Chariots of the Gods“) šią plokštę reprodukuoja ir lygina raižinius su žmogumi kosminiame laive. Autorius mini ir detales bei lygina šią plokštę su astronautais kosminiame laive projekto „Mercury“ metu.

„Sarkofago dangčio centre matome žmogų palinkusį į priekį. Jis turi kaukę ant nosies, naudoja abi rankas kažką kontroliuoti, o jo kairės kojos kulnas yra padėtas tarsi ant pedalo. Galinė dalis nuo jo yra atskirta, jis sėdi sudėtingai sukonstruotoje kėdėje, o už raižinių sienų matome ugneles, kurios tarsi simbolizuoja kosminio laivo išmetimą“, – rašo autorius.

Archeologai atrado kaukę, kuri, manoma, reprezentuoja karalių Pakalą atlikdami išsaugojimo darbus ir archeologinius tyrinėjimus El Palacio, Čiapase, Meksikoje. Ekspertai praneša, kad be kaukės jie rado ir įvairių objektų skirtų ritualams, keraminių figūrėlių, išraižytų kaulų ir titnago.

„Tai nėra Dievo reprezentacija. Pažiūrėjus į kai kuriuos paveikslėlius, tikėtina, jog tai tikrai Pakalas Didysis. Mes tuo pakankamai įsitikinę. Po kauke buvo statulėlių, keramikos dirbinių, mažų plokštelių ir daug žuvų kaulų, kas rodo santykį su vandeniu“, – sako archeologas, Arnoldas Gonzalezas.

Remiantis Meksikos nacionaliniu antropologijos ir istorijos instituto (INAH) pranešimu, archeologai dar atrado pastato, dažniausiai vadinamu Casa C, pamatų liekanas.

Karaliaus Pakalo biustas buvo sukonstruotas atliekant išsaugojimo darbus, skirtus išspręsti vandens kaupimosi problemą rytiniame, taip vadinamo „Namo E“, kiemelyje.

Šis atradimas yra pirmų išsaugojimo darbų rezultatas, kuriuos nusprendė atlikti Meksikos kultūros ministerija per INAH su JAV ambasados Meksikoje parama.

Parengta pagal ancient-code.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(39)
(15)
(24)

Komentarai (1)