10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2018–10–29) ()
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Po 9 metus trukusių statybos darbų, spalio 24 dieną atidarytas ilgiausias pasaulyje tiltas per jūrą. 20 milijardų dolerių kainavęs ir 20 kartų už Auksinių Vartų tiltą ilgesnis – 55 kilometrų ilgio – statinys jungs Honkongo, Makao ir Džuhai miestus.
www.businessinsider.comtechnologijos.lt
Pirmą kartą atliktas toks tyrimas ir liūdni rezultatai: Europoje, Rusijoje ir Japonijoje žmonės valgo plastiką
www.nationalgeographic.comtechnologijos.lt
Po Marso paviršiumi glūdinčiuose sūraus vandens telkiniuose veikiausiai esama pakankamai deguonies, kad juose galėtų tarpti mikroorganizmai, panašūs į atsiradusius ir suklestėjusius Žemėje prieš milijardus metų, teigiama paskelbtame moksliniame straipsnyje.
www.nature.comtechnologijos.lt
Sugedusį Hubble giroskopą pavyko pataisyti, panaudojus perkusinį taisymą.
www.theverge.comtechnologijos.lt
Archeologų komanda Juodojoje jūroje dviejų kilometrų gylyje aptiko, manoma, seniausią pasaulyje nepažeistą nuskendusį laivą.
www.sciencealert.comtechnologijos.lt
Biblijos muziejuje Vašingtone esantys penki senovinių tekstų fragmentai, neva priklausantys Negyvosios Jūros rankraščių, yra modernūs padirbiniai. Šių ir kitų muziejaus kolekcijos fragmentų autentiškumu abejota jau seniai. Senienų turguje juos nupirko evangelikų milijardierių Greenų šeima, kuriai priklauso Hobby Lobby parduotuvių tinklas ir kuri įkūrė Biblijos muziejų. Muziejus penkis iš 16 tariamų Negyvosios Jūros rankraščių fragmentų į laboratoriją Vokietijoje, kur mokslininkai ištyrė rašalą, nuosėdų sluoksnį ir nustatė, kad visi penki yra modernūs padirbiniai. Pranešime spaudai Biblijos muziejus sakė pakeisiantis juos kitais Negyvosios Jūros rankraščių fragmentais, kurių etiketėse pažymės, kad jų autentiškumas irgi abejotinas.