Revoliucinė operacija: kaip bioninė akis sugrąžino regėjimą  (5)

Iš Tatumo (Teksasas, JAV) kilęs Johnas Jamesonas buvo neregiu daugiau nei 40 metų – nuo tada, kai stipri infekcija atėmė iš jo regėjimą. Žinoma, amerikietis susitaikė su savo negalia ir išmoko gyventi su ja, tačiau dabar jis vėl gali matyti pasaulį – jam buvo atlikta revoliucinė operacija, kurios metu buvo įstatyta bioninė akis.


Itin retą procedūrą neseniai patvirtino JAV maisto ir vaistų administracija, o tokią sudėtingą operaciją šiuo metu gali atlikti tik keli chirurgai.

Iki pat šiol tokių operacijų visose JAV buvo atliktos vos kelios, o šioms operacijoms atlikti ir komandai surinkti buvo paskirtas dr. Christopheris Shelby, kurio vadovaujamas akių institutas WK yra viena iš kelių tokias operacijas atliekančių įstaigų.

J. Jamesonas pasakoja, kad jis po operacijos iš pradžių matė dvigubą vaizdą ir toks efektas iki pat šiol kartais trikdo jo sugrąžintą regėjimą, tačiau jo rega nuolat gerėja, ir smegenys prisitaiko prie implanto.

J. Jamesonas sako, kad būdamas vaikas, didžiausią džiaugsmą patirdavo šv. Kalėdų rytą, kai keliaudavo prie eglutės. Anot jo, dabar jis tokį džiaugsmą patiria kasdien – mat kasdien jis mato vis geriau ir geriau. Rytais vyras mėgsta stebėti bundančią gamtą – o tai jis lygina su stebuklu.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(79)
(1)
(78)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: