Kiek laiko reikia bendrauti, kad žmogus taptų artimu draugu? Atsakymas jus nustebins  ()

Kam reikalingi draugai? Ir ne, tai nėra retorinis klausimas. Draugystė yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime ir dažniausiai ydingai yra suvokiamas kaip duotybė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmogaus draugystės troškimas yra beribis, tačiau tyrimas rodo, kad mūsų socialinis turtas vis dėlto yra ribotas – mes vienu metu galime palaikyti tik tam tikrą skaičių draugysčių. Socialinių mokslų mokslininkai yra panaudoję eilę įvairiausių būdų, kaip nustatyti žmogaus socialinio tinklo dydį. Tačiau šie skaičiavimai pateikė gana stipriai svyruojančius skaičius – nuo 250 iki 5500 žmonių.

Štai vieno Masačiusetso technologijų instituto studento baigiamajame darbe, kuriame buvo koncentruojamasi tik į vieną žmogų – JAV prezidentą Frankliną D. Roosveltą, kuris buvo itin draugiškas ir dirbo darbą, kuriame reikėjo bendrauti su žmonėmis, nurodoma, kad šis prezidentas galėjo turėti net iki 22 500 pažįstamų.

Į draugystę žvelgiant siauriau buvo atliktas tyrimas, kuriame buvo analizuojamas apsikeitimas kalėdiniais atvirukais kaip rodiklis matuojant draugystės artumą. Šio tyrimo metu buvo gauti rezultatai, kad vidutinis žmogaus pažįstamų ratas sudaro 121 žmogų.

Tačiau kad ir koks platus būtų mus supančių žmonių ratas, mūsų vidinis draugų ratas yra žymiai siauresnis. Vidutinis amerikietis pasitiki tik 10-20 žmonių, o šis skaičius ir toliau traukiasi. Štai tarp 1985 ir 2004 metų artimiausių draugų skaičius, pagal atliktas apklausas, susitraukė nuo 3 iki 2. Tai gana liūdna, nes žmonės, kurie turi stiprius socialius ryšius, dažniausiai gyvena ilgiau nei tie, kurie jų neturi.

Taigi, ką reikėtų daryti, kad pagerintumėte savo socialinį gyvenimą? Pirmiausia nereikėtų atstumti pažįstamo žmogaus, kuris bando su jumis bendrauti, nes net ir bendravimas su tais, su kuriais socialinis ryšys nėra toks stiprus, turi pakankamai didelės įtakos mūsų gerbūviui.

Tuo tarpu norint užmegzti stiprią draugystę reikia kantrybės. Neseniai Kanzaso universiteto atliktas tyrimas parodė, kad reikia 50 bendravimo valandų, kad pažįstamas taptų paprastu draugu, dar 40 valandų, kad jis taptų tikru draugu, o iš viso 200 valandų, kad jis taptu labai mums artimu draugu.

Jei jums atrodo, kad tam reikia pernelyg daug pastangų – galbūt geriau atgaivinti senas pažintis? Mokslininkai sako, kad tai irgi duoda daug naudos. Seni draugai gali pakankamai greitai įgyti pasitikėjimą jumis, kurį jau turėjo iš anksčiau.

Jei vis tiek nesiseka, tuomet galima išreikšti pasitikėjimą mažai pažįstamais žmonėms taip tikintis, kad greičiau bus galima užmegzti ryšį. Atvirumas mus daro patrauklesniais kitiems, o be to, mes ir patys esame linkę labiau mėgti tuos, kuriems atveriame savo širdis.

Akademinė literatūra yra aiški: artumo ir ryšių siekimas yra plintantis. O tai reiškia, kad dauguma mūsų blaškosi po pasaulį, ieškodami draugijos, kurią galėtume lengvai gauti iš tokių pačių besiblaškančių žmonių kaip mes.

Parengta pagal „The Atlantic“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(12)
(0)

Komentarai ()