NASA tiria pirmąjį kosmose įvykdytą nusikaltimą  ()

Jungtinių Valstijų kosmoso agentūra NASA tiria tai, kas gali būti pirmuoju kosmose įvykdytu nusikaltimu, pranešė laikraštis „The New York Times“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Astronautė Anne McClain yra kaltinama tapatybės vagyste ir neteisėtu prisijungimu prie savo partnerės, su kuria nebegyvena kartu, banko sąskaitos tuo metu, kai ji dalyvavo misijoje Tarptautinėje kosminėje stotyje. Taip netikėtai paaiškėjo, kad Anne McClain yra homoseksuali ir tai pirmas toks oficialus atvejis tarp astronautų. 

Astronautės sutuoktinė Summer Worden anksčiau šiais metais pateikė skundą Federalinei prekybos komisijai (FTC) po to, kai sužinojo, kad A.McClain be jos leidimo prisijungė prie jos sąskaitos. Tuo metu S.Worden šeima pateikė atskirą skundą NASA generalinio inspektoriaus tarnybai, skelbia laikraštis.

Savo ruožtu A.McClain advokatas sakė, kad astronautė nepadarė nieko blogo ir prisijungė prie banko sąskaitos būdama Tarptautinėje kosminėje stotyje, kad stebėtų poros bendrus finansus, ką darė viso santykių laikotarpio metu, nurodo dienraštis.

Skelbiama, kad NASA tyrėjai susisiekė su abiem moterimis.

Birželį į Žemę grįžusi A.McClain išgarsėjo po to, kai buvo atrinkta iš dviejų moterų istoriniam vien tik moterų išėjimui į atvirą kosmosą. Tačiau kovą NASA atsisakė šių planų dėl gerai tinkančių astronautų kostiumų stokos, kas sukėlė pasipiktinimą dėl seksizmo.

S.Worden sakė, kad FTC dar nesureagavo į skundą dėl tapatybės vagystės, tačiau NASA generalinio inspektoriaus biuro pareigūnas, kuris specializuojasi baudžiamosiose bylose, gilinasi į šiuos kaltinimus, rašo „The New York Times“.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(6)
(18)
(-12)

Komentarai ()