Nedarykite to, ką savo kailiu patyrė šimtai amerikiečių - tai tiesus kelias į ligoninę: pavojingiausi „veiperių“ eksperimentai ir kuo pavojingi kanapių aliejai  ()

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Ligų kontrolės ir prevencijos centro spalio 8 d. duomenimis, šalyje dėl su elektroninėmis siejamų plaučių susirgimų nukentėjo 1080 žmonių, užfiksuotos 21 mirtys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dauguma nukentėjusių garino kanapių aliejų ar THC medžiagų turinčius skysčius, net 70 proc. nukentėjusių – vyrai, 80 proc. nukentėjusių – jaunesni nei 35 metų

Tęsiantis tyrimui mokslininkai išskiria kelias galimas ligų ir mirčių priežastis, tarp jų - kanapių aliejai, pačių „veiperių“ eksperimentai kuriant savadarbius skysčius ir garinami kenksmingi chemikalai. 

Kritikos susilaukia ir iki šiol JAV klestėjusi praktiškai nereguliuojama elektroninių cigarečių rinka – rugsėjį  „Politico“ rašė, kad Europos Sąjungoje panašių mirčių atvejų nesigirdi būtent todėl, kad Europoje elektroninių cigarečių rinka yra griežtai reguliuojama. 

Kanapių aliejai 

Rugsėjo 27 d. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) išskyrė bendrą besiskundžiančių plaučių susirgimais bruožą – visi jie garino kanapių aliejų turinčius skysčius. Tai, anot „Washington Post“, patvirtino ir Ilinojaus ir Viskonsino valstijose rengtų giluminiai interviu su 86 „veiperiais“. Paaiškėjo, kad net 87 proc. susirgusių garino THC turinčius skysčius, o 89 proc. jų skysčius nusipirko iš „neformalių“ šaltinių – gatvės prekeivių ar interneto. 

Nors galutinio atsakymo, ar būtent kanapių aliejai sukelia šiuos susirgimus, nėra, gydytojai pastebi, kad įtraukti aliejų turinčius garus į plaučius iš esmės yra itin kenksminga. Apsidrausdama JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) paprašė visuomenės vengti vartoti kanapių aliejų turinčių e-skysčių iki kol tyrimas bus baigtas. 

Atviros ir uždaros e-cigarečių talpos

Tyrimo dėmesio susilaukia ir atvirų talpų elektroninės cigaretės. Šio tipo įrenginiuose „veiperiai“ gali ne tik susimaišyti savadarbių skysčių, bet ir psichotropinių medžiagų kokteilius. Siekdami stipresnio aromato ar e-cigaretės poveikio, „veiperiai“ dažnai padaugina nikotino ar kitų kenksmingų medžiagų.  

Atvirų talpų cigaretės kenksmingos dar ir tuo, kad jose galima nevaržomai reguliuoti įrenginio temperatūrą, galimai viršijant rekomenduotinas normas - tai itin aktualu po to, kai praėjusią savaitę pasirodė hipotezės dėl e-cigaretėse kaitinimo metu išsiskiriančių metalų garų grėsmės sveikatai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(18)
(3)
(15)

Komentarai ()