3 pagrindiniai požymiai, kad jums trūksta vitamino D  ()

Vitaminas D – vienas iš daugelio vitaminų, kurių reikia, kad būtume sveiki. Esama trijų pagrindinių požymių, kad jums trūksta šio vitamino.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vitaminas D, kartu su kalciu ir fosforu reikalingas sveikiems kaulams, raumenims ir dantims. Organizmas gamina vitaminą D, kai žmogus daug laiko leidžia lauke, dienos šviesoje, dėl to šis vitaminas vadinamas „saulės vitaminu“.

Vitaminas D absorbuoja kalcį ir jis svarbus raumenų funkcijai bei imuninei sistemai. Kai žmogui trūksta šio vitamino, kūnas pradeda siųsti signalus.

Nuovargis

Jei žmogus nuolat jaučiasi pavargęs, tai gali reikšti, kad jam trūksta vitamino D. Mediktai rekomenduoja vartoti vitamino D papildus, norint būti energinesniems.

Infekcijos

Vitaminas D mažina plaučių uždegimo, bakteremijos, šlapimo takų infekcijų riziką. Kai vitamino D kiekis pakankamas, sumažėja kvėpavimo takų infekcijų gydymo trukmė ir sunkumas.

Uždegiminė žarnyno liga

Kai virškinimo traktas tinkamai neįsisavina maistinių medžiagų, atsiranda jų trūkumas. 2016 m. nacionaliniai sveikatos institutai tyrė vitamino D ir uždegiminės žarnos ligą ir nustatė, kad vitamino trūkumas padidino žarnyno ir Krono ligų riziką.

Maistas, kuriame daugiausia vitamino D:

  • riebios žuvys, pvz., lašiša, sardinės, upėtakiai, silkės ir unguriai;
  • menkių kepenų aliejus;
  • kiaušinių tryniai, mėsa ir pienas;
  • margarinas, sausi pusryčiai ir kai kurie jogurtai.

„Vitamino D trūkumas labai paplitęs, jis yra jūsų sveikatos rodiklis. Kadangi vitamino D gana sunku perdozuoti, todėl galima sakyti, kad jo vertėtų vartoti šiek tiek daugiau.

Vitaminas D – gyvybiškai svarbus sveikatai, jis yra neatsiejama imuninės sistemos dalis. Dėl šio vitamino trūkumo greitai susergama“, – sakė mitybos specialistas Stevenas Linas.

Vitamino D trūksta daugumai žmonių ir jie to nežino. Laimei, kai trūksta vitamino D, galima daugiau pabūti saulėje, valgyti daugiau maisto, kuriame esama šio vitamino ir jo kiekiai kraujyje greitai atsistato.

Parengta pagal express.co.uk

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(9)
(8)
(1)

Komentarai ()