420 tūkst. „Apple Watch“ vartotojų tyrimas, kaip iš tikro veikia išgirtas EKG jutiklis: realybė daug liūdnesnė nei reklama  ()

Ketvirtoje ir penktoje „Apple Watch“ versijose buvo įdiegtas vartotojo elektrokardiogramos skaitymo jutiklis, kuris gamintojo manymu, reikalingas nenormaliems širdies ritmams sekti ir gyvybėms išgelbėti, automatiškai iškviečiant greitąją pagalbą naudojant GPS koordinates.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau 4 mėnesius trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo 420 tūkst. „Apple Watch“ vartotojų, parodė, kad tik 153 (0,04%) iš jų buvo diagnozuota prieširdžių virpėjimas. Nepaisant to, tūkstančiai žmonių atvyko į ligoninę apžiūros sunerimę dėl įtaiso parodymų, be pateisinamos priežasties sukurdami nepagrįstą ažiotažą.

Be to, kardiologas ir Niujorko universiteto medicinos mokyklos profesorius Josephas Wieselas kreipėsi į teismą dėl „Apple“, kuri pasinaudojo dar 2006 m. gydytojo patentuotu išradimu, nustatančiu nereguliarų širdies plakimą.

Pasak J. Wieselio, jis bandė susisiekti su „Apple“ dar 2017 m., tačiau įmonė nesiderėjo. Gydytojas mano, kad „Apple Watch“ pažeidžia jo patentą ir reikalauja kompensacijos. Bendrovės atstovai šios situacijos nekomentavo.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(8)
(2)
(6)

Komentarai ()