NOAA skelbia, kad 2020-aisiais patirsime rekordinį karštį per visą stebėjimų istoriją  ()

JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) mokslininkai skelbia, kad egzistuoja net 75 proc. tikimybė, kad 2020-ieji bus karščiausi metai per visą stebėjimų istoriją. Maža to, net ekspertai taip pat nustatė, kad net 99,9 proc. šie metai pateks į karščiausiųjų penketuką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„2020-ieji faktiškai neabejotinai pateks į penkių karščiausių metų sąrašą“, – cituojama kasmėnesinė NOAA ataskaita „Scientific American“.

„Al Jazeera“ pažymima, kad tokiu atveju pastarieji septyneri metai bus karščiausi per visą stebėjimų istoriją.

Amerikiečių mokslininkai paskaičiavo, kad pirmasis 2020-ųjų ketvirtis buvo antras karščiausias per 141 metų skaičiavimo istoriją.

Klimatologas Deka Arndtas „USA Today“ pasakojo, kad šių metų rekordiniai karščiai nėra įprastas reiškinys, nes nesusiformavo įprastai vandenynus sušildantis ciklinis klimato reiškinys „El Nino“, kaip tai buvo karščiausiais istorijoje 2016 metais. Tai, anot mokslininko, įrodo, kad šylanti Žemė yra klimato kaitos krizės padarinys.

Stipriausiai temperatūra keitėsi Europoje ir Azijoje – čia šiais metais buvo užfiksuoti karščiausi pirmieji trys metų mėnesiai per visą stebėjimų laikotarpį, tuo metu Pietų Amerikoje – sausis ir vasaris buvo trečioje vietoje pagal šilumą, o kovas – karščiausias per visą istoriją.

Žemynų ir vandenynų temperatūra per pirmuosius tris mėnesius buvo fiksuojama kiek daugiau nei vienu laipsniu didesnė už vidurkį.

Aut. teisės: TV3
TV3
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()