James Bondas iš tikrųjų egzistavo: dirbo Lietuvos kaiminystėje ir kaip tyčia „domėjosi moterimis“ ()
Šaltojo karo metu Didžiosios Britanijos ambasadoje Lenkijoje iš tiesų darbavosi slaptasis agentas, vardu Jamesas Bondas. Be to, jis kaip tyčia „domėjosi moterimis“, skelbia dokumentus atradę lenkų istorikai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Lenkijos Nacionalinės atminties instituto (IPN) tyrėjai aptiko dokumentus, rodančius, kad vyras, kurio vardas buvo Jamesas Albertas Bondas, atvyko į Varšuvą 1964 m. vasario 18 d. Oficialus atvykimo tikslas buvo darbas Britanijos ambasados karinio atašė sekretoriumi-archyvistu, bet dokumentai rodo, kad tikroji vyro užduotis buvo „įsiskverbti į karinius objektus“.
IPN tyrėjai, paskelbę savo atradimą „Facebook“, rašo:
„Jamesas Bondas atvyko į Lenkiją 1964 m. vasario 18 d.
Jo pareigos buvo Britanijos ambasados karinio atašė sekretorius-archyvaras. Tokio garsaus agento atvykimas neliko nepastebėtas Vidaus reikalų ministerijos II departamento (kontržvalgybos) pareigūnų.
Buvo pradėta operatyvinio stebėjimo byla, pavadinta „Samek“ – ir jis buvo atidžiai stebimas.
Buvo nustatyta, kad Bondas yra kalbus, bet labai atsargus – tačiau domisi moterimis.
Kontaktų su Lenkijos piliečiais nenustatyta. 1964 m. spalį ir lapkritį jis su dviem atašė darbuotojais išvyko į Balstogės ir Olštyno provincijas „skverbtis į karinius objektus“.
Manoma, kad J.Bondo operacijos Lenkijoje buvo nesėkmingos, todėl 1928 m. Devono grafystėje gimusio 36 metų agento misija Lenkijoje truko mažiau nei metus. 1965 m. sausio 21 d. Jamesas Bondas paliko Lenkijos Liaudies Respublikos teritoriją.
„Facebook“ įraše IPN primena, kad Didžiosios Britanijos laivyno žvalgybos viršininko adjutantas Ianas Flemingas 1953 m. išleido romaną „Casinno Royal“, ir tai buvo išgalvoto britų agento, vardu Jamesas Bondas, nuotykiai.
„Pranešama, kad I.Flemingas romano rašymui pasinaudojo savo žiniomis iš tarnybos laikų. Esama prielaidų, kad romane minima Vesperio – Bondo mylimoji yra lenkė Krystyna Skarbek (1908–52) – viena vertingiausių britų agenčių, žinoma kaip mėgstamiausia Winstono Churchillio agentė ir prieš karą tikriausiai bendradarbiavusi su Lenkijos žvalgyba. Antrojo pasaulinio karo metu ji tris kartus vyko į misijas į Lenkijoje. Romantiniai santykiai galėjo susieti ją su I.Flemingu“.
Parengta pagal „The First News“ ir Lenkijos Nacionalinės atminties instituto pranešimus.