JK tapo pirmąja - vyriausybė jau suteikė leidimą nuo kitos savaitės platinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną  (1)

Jungtinė Karalystė trečiadienį tapo pirma šalimi, suteikusia leidimą naudoti farmacijos įmonių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, ir nurodė, kad preparatas galės būti pradėtas platinti nuo ateinančios savaitės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Vyriausybė šiandien priėmė nepriklausomos Vaistų ir sveikatos apsaugos priemonių produktų priežiūros agentūros (MHRA) rekomendaciją patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 naudojimui“, – sakoma Sveikatos apsaugos departamento pranešime.

„Ši vakcina nuo ateinančios savaitės taps prieinama visoje JK“, – pridūrė departamentas ir pažymėjo, kad pirmumas bus teikiamas globos namų gyventojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams bei slaugytojams.

Po mėnesius trukusių klinikinių bandymų ir nuodugnios duomenų analizės MHRA „padarė išvadą, kad vakcina atitinka jos griežtus saugumo, kokybės ir veiksmingumo standartus“, priduriama pareiškime.

„Dėl didesnės skiepijimo programos sėkmės gyvybiškai svarbu, kad visi toliau atliktų savo vaidmenis ir laikytųsi būtinų suvaržymų savo rajonuose, kad galėtume dar labiau nuslopinti virusą ir sudaryti sąlygas NHS (Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai) dirbti savo darbą be perkrovos“, – sakoma pranešime.

„Pfizer“ vadovas Albertas Bourla pareiškė, kad tai „istorinė akimirka kovoje su COVID-19“.

„Šis leidimas yra tikslas, dėl kurio dirbome nuo pat laiko, kai pirmąkart paskelbėme, kad mokslas laimės... Sveikiname MHRA, kuri rūpestingai įvertino ir laiku ėmėsi veiksmų, kad padėtų apsaugoti JK žmones“, – sakė jis. „Pfizer“ ir „BioNTech“ pridūrė, jog „artimiausiomis dienomis ir savaitėmis“ tikisi ir kitų šalių priežiūros institucijų sprendimų.

 

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį pasveikino „fantastišką“ žinią apie suteiktą leidimą platinti vakciną ir pabrėžė, kad šis žingsnis padės sugrąžinti gyvenimą šalyje į įprastas vėžes.

„Būtent vakcinų apsauga galiausiai leis mums susigrąžinti savo gyvenimą ir vėl judėti ekonomikai“, – pareiškė B. Johnsonas.

MHRA sprendimas buvo priimtas Anglijoje pasibaigus mėnesį trukusiam karantinui. Vis dėlto beveik visoje šalyje suvaržymai liko, nes pradėjo veikti nauja regioninė viruso stabdymo priemonių sistema.

Lapkritį Anglijoje paskelbtu keturių savaičių karantinu siekta stabdyti viruso plitimą, sumažinti spaudimą sveikatos apsaugos tarnyboms ir parengti sąlygas šeimų susitikimams per Kalėdas.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), kuris ir pats persirgo COVID-19, antradienį vakare pasiekė, kad parlamentas balsuotų dėl naujų priemonių, nors būta reikšmingo nepritarimo jo Konservatorių partijoje.

 

„Mums dabar tik reikia išlikti ramiems, kol iš tikrųjų turėsime šiuos skiepus ir jie bus sušvirkšti mums į ranką“, – prieš balsavimą parlamentarams sakė jis.

Iki to laiko „negalime leisti sau atsipalaiduoti, ypač šaltaisiais žiemos mėnesiais“, įspėjo jis.

Britanija yra užsakiusi pakankamai „Pfizer“ vakcinos, kad jos užtektų paskiepyti 20 mln. žmonių, bet kol kas neaišku, kiek preparato bus gauta iki šių metų pabaigos. Logistikos problemas apsunkina faktas, kad „Pfizer“ vakcina turi būti laikoma itin žemoje temperatūroje.

Kad susidarytų imunitetas, reikia sušvirkšti dvi šio preparato dozes, darant trijų savaičių pertrauką.

Kiekviena šalis turi savas taisykles įvertinti, ar eksperimentinė vakcina yra pakankami saugi ir veiksminga. Naujųjų preparatų, kurie paprastai turi būti ilgai ir kruopščiai išbandomi, kūrimui įtaką darė politinis spaudimas tapti pirmaisiais, nors JAV ir Britanijos mokslininkai žadėjo nedaryti jokių kompromisų saugumo sąskaita. Tuo metu Kinijoje ir Rusijoje jau pradėta skiepyti kitomis vakcinomis, patvirtintomis naudoti dar nebaigus vėlyvosios stadijos klinikinių bandymų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(3)
(-1)

Komentarai (1)