Net ir praėjus 73 metams žmonės negali pamiršti šios NSO istorijos - senas dienoraštis gali pateikti naujų užuominų  ()

Ilgai slėptas JAV žvalgybos pareigūno dienoraštis atnaujino daugiau nei prieš 70 metų įvykusį garsiosios NSO katastrofos Rosvelo mieste Naujojoje Meksikoje (JAV) įvykusį Rosvelo incidento tyrimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai 1947 m. liepą paslaptingas objektas rėžėsi į dykumą netoli Rosvelo kariuomenės oro bazės (RAAF), žvalgybos pareigūnas majoras Jesse Marcelas buvo išsiųstas prižiūrėti nuolaužų surinkimo.

RAAF spaudos pareigūnas tų metų liepos 8 d. paskelbė pranešimą, kuriame apibūdino operaciją kaip „skraidančio disko avariją ir nuolaužų surinkimą“ – ką daugelis ėmė interpretuoti kaip ateivių kontakto įrodymą. Tačiau kitą dieną kitas armijos pareigūnas žurnalistams pareiškė, kad RAAF pareigūnai surinko ne skraidančios lėkštės, bet meteorologinio baliono likučius.

Laikraščių nuotraukose J.Marcelas pozavo su aukštuminio oro baliono bei jo radaro atšvaito gabalais. Tačiau per pastaruosius dešimtmečius nemažai kas vis spėliojo apie pirminį kariškių pranešimą, minintį „skraidantį diską“ – ir svarstė, ar nuolaužos negali būti neįprastesnėmis, nei rodoma nuotraukoje.

Neseniai J.Marcelo šeima atskleidė, kad jis išsaugojo tų laikų dienoraštį, kuriame gali būti užuominų apie katastrofą. Tai paskatino naują TV kanalo „History Channel“ tyrimą.

 

„Vyriausybė teigė, kad jie susirinko NSO nuolaužas – apie tai skelbė pranešime spaudoje“, – sako buvęs CŽV operatyvininkas ir pagrindinis laidos tyrėjas Benas Smithas.

„Jokia kita pasaulio vyriausybė nepasakė „mes turime kosminį laivą“, o kitą dieną nepaskelbė dar vieno pranešimo spaudai, kuriame jau sakoma „nesvarbu, tai buvo tik oro balionas“, – portalui „Live Science“ sakė B.Smithas.

TV laidoje iš naujo peržiūrima Rosvelo katastrofos vieta – pradedant žemėlapiais ir vaizdais iš paukščio skrydžio ir baigiant daugiaspektrine fotografija, siekiant aptikti žemėje esančius mikroįtrūkimus, kurie galėtų parodyti, kur nusileido lūženos, sakė Smithas.

Bet pagrindinis naujojo tyrimo komponentas yra dienoraštis, kurį Rosvelo katastrofos metu galimai rašė J.Marcelas – ir kuris dabar yra jo anūkų žinioje. Dar 1997 m. „Time“ rašė, kad praėjus dešimtmečiams nuo incidento, RAAF atstovas prasitarė manantis, kad Naujosios Meksikos dykumoje nukritęs objektas buvo nežemiškos kilmės. Dienoraščio analizė – ir jo užšifruoto teksto vertimas – gali atskleisti detales, kurias paminėjo J.Marcelas tais laikais, kai vystėsi visa istorija.

 

Nuo Rosvelo incidento laikų susidomėjimas NSO nesumažėjo – ir naujausi įrodymai jį tik stiprina. 2017 ir 2018 m. JAV karinio jūrų laivyno pilotai užfiksavo tris susidūrimus su greitai judančiais NSO (dar vadinamais NRO – nidentifikuotais reiškiniais ore, angl. unidentified aerial phenomena, UAP). Šių metų balandį laivynas oficialiai išslaptino vaizdo įrašus.

Taip pat 2017 m. buvęs Pentagono pareigūnas patvirtino, kad egzistuoja federalinė agentūra, kuri nuo 2007 m. slapta tyrė NSO, ir kuri gali veikti iki šiol.

Bet kodėl Rosvelo įvykiai vis dar intriguoja žmones?

„Tai yra pirmoji NSO istorija su vyriausybės dangstomų ateivių perspektyva, – sako B.Smithas. – Mokslinė fantastika jau egzistavo, bet dalykai, kurie pasiekia mus per per popkultūrą, kilo iš valdžios paslapčių, susijusių su šia keista įvykių seka 1947 m. Viskas prasidėjo Rosvele“.

Parengta pagal „Live Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(11)
(9)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: