Ar jau radote ir pastebėjote visas „Perseverance“ užkoduotas žinutes? Tarp jų gali būti ir jūsų vardas (Foto)  ()

„Perseverance“ („Atkaklumas“) į Marsą taip pat atgabeno keletą „slapukų“ („easter eggs“).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Marso roveryje yra daugybė prietaisų – nuo pažangios mokslo įrangos, padedančios ieškoti gyvybės, iki pirmųjų mikrofonų Marse, jau nekalbant apie pirmąjį sraigtasparnį „Ingenuity“ („Išradingumas“), tačiau jis taip pat turi nemažai „slapukų“.

Čia apžvelgsime tuos, apie kuriuos mes žinome. Bet, kaip nurodė „Perseverance“ įėjimo į orbitą ir nusileidimo inžinierius Allenas Chenas, „Žmonės negali atsispirti tam, kad į savo darbą įneštų šiek tiek asmeninio potėpio. Tačiau didžioji dauguma jų niekada nebus žinoma - net man“.

Kovido memorialas

Ši aliumininė atminimo lentelė turi Asklepijaus lazdos simbolį – senovės Graikijos gydymo ir medicinos simbolį, skirtą įamžinti viruso poveikį, galėjusį pakenkti misijai į Marsą ir pagerbti „sveikatos priežiūros darbuotojų atkaklumą visame pasaulyje."

Iššūkiai dėl COVID-19 pandemijos sukėlė komandai nerimą, kad gali praleisti paleidimo langą, tačiau dėka NASA profesionalumo ir taikytų saugumo priemonių, „Perseverance“ buvo paleistas 2020 m. liepos mėn.

„Šeimos portretas“

„Perseverance“  yra penktasis roveris, kurį NASA pasiuntė į Marsą, ir nors, NASA žodžiais tariant, tai gali būti „didžiausias, sunkiausias, švariausias ir sudėtingiausias šešių ratų robotas geologas, kada nors paleistas į kosmosą“, jis nebūtų ten patekęs be jo pirmtakų sėkmės. Iš kairės į dešinę matosi: „Soujourner“, „Spirit“, „Opportunity“, „Curiosity“, „Perseverance“ ir „Ingenuity“.

 

Pirmasis Marso „dinozauras“

„Mastcams“ tarnauja kaip „Perseverance“  „akys“, todėl gali fotografuoti spalvotus vaizdus, vaizdo įrašus ir 3D stereofoninius vaizdus bei turi galingą vaizdo pritraukimą. Jį puošiančios nuotraukos ir spalvos atrodo šauniai, tačiau jos taip pat atlieka įdomų tikslą.

Mokslininkai naudoja spalvų ir pilkų spalvų pavyzdžius ant kalibravimo objekto, kuris taip pat naudojamas kaip saulės laikrodis, kad tiksliai sureguliuotų ir pataisytų fotoaparatų nustatymus.

Taikinį supantys vaizdai atspindi ankstyviausias Žemės gyvybės formas, įskaitant cianobakterijas, paparčius ir dinozaurus, taip pat vyrą ir moterį, panašius į tuos, kurie yra aparatų „Pioneer“ ir „Voyager“ lentelėse.

Aplink išorinį taikinio kraštą yra užrašas: „Ar mes vieni? Atėjome čia ieškoti gyvybės ženklų ir rinkti Marso pavyzdžių tyrimams Žemėje. Sekantiems linkime saugios kelionės ir džiaugsmo atradimo“. Aplink yra pranešimas „Atradimo džiaugsmas“ įvairiomis kalbomis.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(23)
(4)
(19)

Komentarai ()