Pėdos neturi skonio receptorių? Mokslininkai nesutinka: patrinkite jas česnaku ir liksite nustebinti (Video)  ()

Galimybė pajusti skonį pėdomis skamba kaip kažkokios pasakos motyvas. Tačiau chemikai teigia, kad tai - įdomus mokslo triukas, kurį galite išbandyti patys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jums reikės tik pusės česnako skiltelės, bet lengva nebus, nes česnakas turi labai stiprų kvapą. Aromatas yra didelė skonio dalis, todėl pajutę česnako kvapą galite pajusti ir skonį - šis triukas su tuo nėra susijęs.

Pusę česnako skiltelės įdėkite į tuščią plastikinį maišą. Į tą patį maišą įkiškite ir savo nuogą pėdą ir tuomet jį užriškite aplink savo koją taip, kad česnako kvapas iš jo nepaspruktų. Ir pradėkite trinti pėdą tuo česnaku, tarsi ruoštumėte vištieną vakarienei. Žinoma, nesudraskykite maišelio. O tada reikės palaukti maždaug valandą.

Po maždaug 60 minučių pradėsite jausti česnako skonį. Jei viską atlikote teisingai ir česnako kvapas nepaspruko iš maišelio, žinosite, kad tas skonis jus galėjo pasiekti tik per tą pėdą. Jei česnako skonio nepajutote, vadinasi jį per mažai įtrynėte.

 

Žmogaus pėdose nėra skonio receptorių (ir dėl to galime tik pasidžiaugti), tai kas vyksta? Alicino, atsakingo už česnako skonį ir kvapą, molekulės lengvai įveikia odos barjerą ir patenka į kraują. Per jį šis organinis sieros junginys atkeliauja iki jūsų burnos ir nosies, ten apie save informuodamas česnako skoniu ir net kvapu.

Tik nebandykite to paties triuko su šokoladu ar kitu maistu - geriausiai jis veikia su alicinu. Žmogaus oda apsaugo organizmą nuo įvairių aplinkoje esančių medžiagų. Pavyzdžiui, ji lengvai neprisigeria vandens. Tačiau alicine yra deguonies, kuris padeda šiai medžiagai prisijungti prie odoje cirkuliuojančių junginių ir taip patekti į organizmą. Be to, česnakas pasižymi labai stipriu skoniu ir kvapu, todėl jį lengviau pajusti, net kai alicino koncentracija yra visai maža.

 

Daugiau detalių - šiame vaizdo įraše:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()