Kinijos mėnuleigis kitoje Mėnulio pusėje aptiko kubinį objektą  ()

Linijos tiesios,

statūs kampai –

„Nefritinis zuiki“,

ką čia matai?


Visi šio ciklo įrašai

  • 2021-12-06 Kinijos mėnuleigis kitoje Mėnulio pusėje aptiko kubinį objektą  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrinėdamas kitoje Mėnulio pusėje esantį von Kármáno kraterį, „Yutu-2“ mėnuleigis horizonto linijoje nufotografavo neįprastą objektą. Itin neryškioje santykinai plokščio kraštovaizdžio nuotraukoje užfiksuotas kubinis išsikišimas. WeChat socialiniame tinkle paskelbtame Kinijos nacionalinės kosmoso agentūros pranešime šis objektas pavadintas „paslaptingu namuku“.

Įprasta manyti, kad taisyklinga geometrija — objekto nenatūralios kilmės požymis, nes gamtos jėgos veikia pernelyg chaotiškai, kad brėžtų tiesias linijas. Todėl bet koks Mėnulyje ar Marse aptiktas ganėtinai taisyklingos geometrijos objektas su stačiais kampais kelia susidomėjimą.

„Gal tai avarijos ištiktų ateivių suręsta bakūžė? — juokauja pranešimo autorius. — Ar Mėnulį tyrusių mūsų protėvių kosminis laivas?“

Atsakymas veikiausiai kur kas proziškesnis — tai akmenys, kurių kitoje Mėnulio pusėje netrūksta. Tačiau tiksliai apie tai sužinosime tik mėnuleigiui Yutu-2 prisiartinus prie jo per 80 metrų. Tai įvyks ne anksčiau nei po dviejų ar trijų mėnesių. Iš dalies dėl to, kad aparatą energija aprūpina fotovoltiniai elementai, todėl jam reikės atsijungti per visą Mėnulio naktį, trunkančią dvi savaites, o taip pat – kad neperkaistų, kai Saulė būna zenite. Ir iš dalies, kad krateriais išraižytu paviršiumi reikia judėti itin atsargiai.

 

 

Riedulio versiją patvirtina ir ganėtinai netoli nuo paslaptingojo objekto esantis šviežias smūginis krateris. Visai tikėtina, akmenį išmetė meteorito smūgis į paviršių. Tokį fenomeną astronomai ja yra stebėję Mėnulyje, rašo Science Alert.

Mėnuleigis „Nefritinis zuikis“ (taip išverčiamas jo pavadinimas) tapo pirmuoju dirbtiniu aparatu, nusigavusiu į kitą Mėnulio pusę. Jis turėjo veikti bent tris mėnesius, tačiau greitai minės trijų metų buvimo Mėnulyje sukaktį, ir vis dar perduoda į Žemę vertingus mokslinius duomenis.

Tai nėra pirmasis paslaptingas radinys kitoje Mėnulio pusėje. 2019 mokslininkai aptiko neįprastą „gelinę“ substanciją, kuri irgi pasirodė esanti meteorito kritimo sukepintu stiklu. O šių metų pradžioje „Yutu-2“ pranešė apie naują objektą, kuris aprašomas kaip „riboženklį“: iš grunto stirksanti pailga nuolauža. Labiausiai tikėtina, kad smūgis atskėlė jį nuo kaimyninio kraterio.


hightech.plus

(42)
(5)
(37)

Komentarai ()

Susijusios žymos: